Sıkıysa ödeme!

FIFA ile FIFPro arasında yapılan anlaşmaya göre; oyuncu 2 ay parasını alamazsa serbest kalacak. Futbolcu tek başına idmanla cezalandırılamayacak

Sıkıysa ödeme!
FIFA ile Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro) futbolun daha iyi yönetilmesini sağlamak amacıyla 6 yıllık anlaşma imzaladı… İş birliği sayesinde transfer sisteminin iyileştirilmesi, futbolcuların yalnız antrenman yapmaya zorlanmasının engellenmesi ve oyuncu ile kulüp arasındaki borç sorunlarının hızlandırılmasının hedeflendiği belirtildi. Anlaşmaya göre; kulüpler, futbolculara, "Kadro dışı bırakıldın, artık yalnız başına antrenman yapacaksın" yaptırımını uygulayamayacak. Ayrıca, ödemeleri iki ay geciken futbolcular serbest kalacak. FIFPro, 2015'te transfer sistemi nedeniyle FIFA aleyhinde açtığı davayı da geri çekme kararı aldı. FIFA Başkanı Gianni Infantino, imza sonrası "Profesyonel futbol yönetiminin geliştirilmesi için önemli bir dönüm noktası. Transfer sisteminin gözden geçirilmesi için yapılacak iş birliğini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum" değerlendirmesini yaptı.

TARİHİ İMZA
FIFA Başkanı Gianni Infantino ile Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği'nin (FIFPro) yaptığı tarihi anlaşma transferde birçok kuralı değiştirecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN