14 yabancı zarar veriyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, mevcut sistemi değerlendirdi

14 yabancı zarar veriyor
Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yabancı futbolcu sayısının Milli Takım'a zarar verdiğini ama mevcut durumun da kolay çözülmeyeceğini söyledi. Çalımbay, "Bu konuda daha karar alınmadan, federasyon biz teknik adamları toplayıp, görüş alsaydı en güzeli ortaya çıkardı. Şu anda yapacak bir şey yok. Yabancıya karşı değiliz ama kriter olmalı. 14 yabancı olduğunda Milli Takım zarar görüyor. Birden bire indirilmesi de kolay değil. Yine de bir çözüm bulunacaktır. Türk futbolu için en iyi yol bulunmalı" dedi.

VİDEO HAKEMİ MUTLAKA DENENMELİ
Çalımbay, hakem hatalarının video hakem uygulamasıyla (VAR) asgariye indirilmeye çalışılmasıyla ilgili olarak da, "Bence denenmeli. Denemedik demeyelim. Zaman zaman çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ama her şeyi hemen halledecek diye bir şey yok. Zaten denemediğimiz bir şey kalmadı, altı hakem filan hepsini denedik. Ama maç içerisinde beklenmemeli, pozisyonu yorumlarken hemen karar verilmeli" ifadesini kullandı.

KALAN 6 MAÇTA EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ
Sakat olan bazı oyuncuları da Antalya kampına getirdiklerini ifade eden bordo-mavili teknik adam, "Hatta ailelerini de getirdik. Sezon başındaki gibi oyunculara yükleme yapma şansımız yok. İlk yarıda 6 tane maçımız kalmış. Bu maçları iyi bir şekilde bitirmeliyiz. Arada kupa maçlarımız da var. Yani hedeflerimiz var. Bunları gerçekleştirmek için de özellikle az maç oynayan arkadaşlarımızı bu kampta iyi hazırlamalıyız" diye konuştu.

?TRABZONSPOR'UN 13 YABANCISI VAR
Trabzonspor 'da sekiz ülkeden 13 yabancı var. En çok isim ise Slovakya'dan. İşte liste: Durica, Bero, Kucka, Hubocan (Slovakya), Esteban (Kosta Rika), Pereira (Portekiz), Mas, Sosa (Arjantin), Onazi (Nijerya), Castillo, Hugo Rodallega (Kolombiya), N'Doye (Senegal), Bongonda (Belçika).

BİZE ULAŞIN