Ben Ferguson değilim

Şenol Güneş, İskoç teknik adamın ‘Türk versiyonu’ tanımlamasını kabul etmedi: "Ferguson'u ancak örnek alabilirim. Kariyerimi daha iyi programlasaydım Avrupa'da çalışabilirdim. Bugün biraz yaşlandım. Hatta emekliliği düşünüyorum"

Ben Ferguson değilim
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, La Gazzetta dello Sport'a verdiği röportajda siyah-beyazlı takıma ve kendisine dair merak edilenleri açıkladı… "Size Türk Ferguson diyebilir miyiz?" sorusuna, "Ben ancak onu örnek alabilirim. Trabzon'dan geliyorum, İngiltere çok farklı. Trabzon şehri dağlar arasında ve deniz var. Küçükken benim dünya fikrim, o limana gelen ve giden gemilerdi" cevabını veren Güneş, şöyle devam etti:

APTAL YERİNE KOYUYORLARDI...
"Mourinho, birçok şeyi özel yapıyor ve diğerlerinden farklı şeyler söylüyor. Ama Ferguson'dan çok şey öğrenebiliriz. Kariyerim hiçbir zaman programlanmadı. Kariyerimi daha iyi programlasaydım Avrupa'daki liglere giderdim. Bugün biraz yaşlandım. Hatta emekliye ayrılmayı düşünüyorum. Bir dönem Türkiye'de kaleciler aptal yerine konuyordu. Ama kaleden bütün sahayı, yaşanan sorunları, çözüm yollarını ve nasıl saldırabileceğinizi görüyorsunuz. Buffon büyük bir antrenör olabilecek imkanlara sahip. Sadece çok iyi çalışması gerekiyor. Barcelona okulu benim için en büyük ilham kaynağı olmuştur. Cruyff'tan Guardiola'ya kadar yeni bir model yarattılar."

KİRACILAR İNDİRİM İSTİYOR!
"Trabzonspor'un yeni stadına adımın verilmesini istemiyor ve doğru bulmuyordum ama ben orada doğdum. Stadyum içindeki mağazaların sahibinin ben olduğumu zannediyorlar... Kiracılar beni arıyor ve indirim istiyor…"

BALOTELLİ'Yİ İSTEMEDİM ÇÜNKÜ...
"Mario Balotelli'ye 'hayır' dedim çünkü Fransa'da yaşayan dostlarım, saha dışı davranışlarına ilişkin olumsuz görüş bildirdi. Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Napoli'yi isterim. Onlar bizim dostlarımız, çok iyi tanıyoruz."

EDİRNE'DE ŞENOL GÜNEŞ RÜZGARIİNSANLARIN CİĞERİNİ SÖKMEYELİM DOSTLUKLARINI KAZANALIM
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, eşi Semra Güneş ile gittiği Edirne'de önce dostları ile kahvaltı yaptı, ardından şehrin tarihi yerlerini gezip tava ciğeri yedi. Semra Hanım, ciğerci ustası Niyazi Yavuz'dan ciğer tarifi aldı. Edirne ciğerini çok sevdiğini belirten Şenol Güneş, "İnsanların ciğerlerini sökmeyelim, dostluklarını kazanalım. Bunu spor dostluklara katkı yapar diye söylüyorum. Ülkemizin bekası ve huzuru için böyle de olmalı" ifadelerini kullandı.


Edirne'de Şenol Güneş'e büyük ilgi vardı. Tecrübeli hoca, aracına binerken gördüğü engelli gençle bir süre sohbet etti.
BİZE ULAŞIN