O duruma düştüğüm için üzgünüm

Şenol Güneş, Fenerbahçe derbisinde hakem Palabayık’a yönelik sözlerinden dolayı pişmanlık yaşadığını itiraf etti: "Basit bir faulde hakemin niyetini okudum ve yanlış yapıp sinirlendim. Kendimi de cezalandırdım. Kötü bir sözdü. 3-4 maç ceza almamı ve kaybetmemizi istediler. Bir maç aldım ama takım da üst üste kaybetti. Caner moralini bozmak isteyenlere alet oldu. Onun üzerinden takıma zarar verilmesine müsaade etmeyeceğiz"

O duruma düştüğüm için üzgünüm
Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde düzenlenen Marka ve Spor Zirvesi'ne katılan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, önemli bir itirafta bulundu. Fenerbahçe derbisinde hakem Ali Palabıyık'a yönelik sözlerinden dolayı üzgün olduğunu dile getiren Güneş, "Zaman zaman hatalarım var, doğrudur. F.Bahçe maçında olan şeyi net olarak söylerim ama münasip dile getirmek lazım. Basit bir faulde hakemin niyetini okudum ve yanlış yapıp sinirlendim. Artistik yapılan bir hareket üzerine ne söylediğimi fark etmedim. Sonra izleyince üzüldüm. Çok etkisi oldu bende. Kendimi de cezalandırdım. Kötü bir sözdü. Çok ceza almamı isteyenler oldu. 3-4 maç ceza almamı ve takımın kaybetmesini istediler. Bir maç aldım ama takım üst üste kaybetti. Ben de bu hareketimden rahatsız oldum. O duruma düştüğüm için üzgünüm" dedi. Şenol Güneş'ten diğer satırbaşları şöyle:
Caner elbette cezalandırılmalı. Ama ben mesajı aldığını ve topluma gereken mesajı verdiğini düşünüyorum. Beklentimiz bu mesajı hayata geçirmesi. Diğer yandan Caner üzerinden takıma zarar vermek isteyenlere müsaade etmeyiz. Oyuncumuz maalesef moralini bozmak isteyenlere alet oldu. Dinlenmesini yaptı, hafta başında idmana çıkacak.İYİ Kİ BEŞİKTAŞ'A GELMİŞİM
Kararları her zaman yönetim ve başkan verir. Bizim görevimiz fikrimizi söylemek. Sonuçta benim beğendiğim oyuncunun parasını başkan verecek. Beğenmezsem de tartışacağım. Bu hocabaşkan tartışması mı olur? Kamp olarak sıkıntıları tabii söyleyeceğim. Sonuçta karar alınacak ve bu kararı sahipleneceğiz (Çin'e gitmek istemediği yönündeki soru üzerine).
Beşiktaş'a mütevazı, bazıları kızsa da efendi yapısından, halkın takımı olmasından dolayı geldim. Taraftar da bizi sahiplendi. Şimdi 'Beşiktaş'a iyi ki gelmişim' diyorum.
2002 Dünya Kupası'nda Brezilya'ya yenildik bir baktık ki, takım yerde, hemen toparladık. Güney Kore maçında, Koreli oyuncuları aldı futbolcularımız, beraber tribüne gittik. O fotoğraf UEFA'da ders olarak gösterildi.EFSANE BULUŞMA
Marka ve Spor Zirvesi'nde, Beşiktaş tarihine adlarını altın harflerle yazdıran Metin-Ali-Feyyaz (MAF) üçlüsü, üst üste iki yıl lig şampiyonu olan ve Avrupa'da destan yazan siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş'le bir araya geldi... Efsanelerin buluşmasını sosyal medyada yorumlayan Beşiktaşlı taraftarlar, hem MAF'a hem de tecrübeli çalıştırıcıya övgüler yağdırdı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN