Biri Pazdan’ı gözetliyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Çalımbay’ın stoper mevkiine ısrarla takviye istemesinin ardından temaslar başladı. Listedeki ilk isim ise Polonyalı milli stoper Michal Pazdan

Biri Pazdan’ı gözetliyor
Trabzonspor'da devre arasındaki transfer dönemi öncesi çalışmalar erken başladı. Savunmaya mutlaka takviye yapılması gerektiğini yönetime ileten teknik direktör Rıza Çalımbay, yardımcısı Bülent Albayrak'ı da milli maçlar nedeniyle lige verilen arada futbolcu izlemek için yurt dışına gönderdi. Bülent Albayrak'ın da bazı Doğu Avrupa ülkesi takımlarının oynadığı maçları takip ettiği ve özellikle Polonya Milli Takımı'nın üzerine yoğunlaştığı öğrenildi.

SEZON BAŞI DA İSTENDİ
Bordo-mavili kulübün geçtiğimiz sezon başındaki transfer döneminde de kadrosuna katmak için uğraş verdiği Michal Pazdan için şartları araştırdığı belirtildi. Kulübüyle 2019 yılına kadar kontratı bulunmasına rağmen, sözleşmesinde "2 milyon 500 bin Euro ödenirse serbest kalır" maddesi bulunan Polonyalı oyuncu için henüz net bir karar verilmediği, aynı bölge için başka alternatifler de olduğu belirtildi.

KİMDİR?
30 yaşındaki Michal Pazdan 1.81 boyunda ve savunmanın yanı sıra ön libero olarak da görev yapabiliyor.
İki ayağını da iyi kullanabilen Pazdan, 30 kez Polonya formasını giydi.
Polonya Ligi'nde bu sezon 15 maçın 13'ünde oynayan Pazdan, bunların 12 tanesinde 90 dakika görev yaptı.
Kulübü ile 2019'a kadar sözleşmesi bulunan Pazdan'ın bonservis bedeli 3.5 milyon Euro...
Polonyalı stoper ile EURO 2016'dan sonra Beşiktaş ilgilenmiş ama transfer gerçekleşmemişti.

4
Kariyeri boyunca kulüp takımlarında 219 maça çıkan Pazdan, 56 sarı kart, 5 kırmızı kart gördü ve neredeyse 4 maçta bir kartla cezalandırıldı.

OLCAY ÇAKIR DİYOR Kİ
Trabzonspor 50. yılında şampiyonluk hedefini Türkiye Kupası olarak revize etti. Ancak hâla emsalleri kadar güçlü bir kadroya sahip olduğu da ortadadır. Bu kadar puan farkı kapanır mı orası soru işareti fakat; Rıza Hoca'nın da azmi diye bir şey var. Trabzonspor'da acil tedavi isteyen bölge savunma hattı olarak göze çarpıyor. Hocanın da izlettirdiği bir isim varsa ortada; hocaya bir jest yapılabilir. Yoksa ekstra mali külfet gereksiz olur!
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN