Lucescu gitmeyecek!

Başkan Vekili Ali Dürüst, Rumen teknik adam ile yolları ayırma gibi bir düşünceleri olmadığını belirterek, “Sözleşmesinde herhangi bir tazminat maddesi yok. Zaten gönderilmesi gündemimizde değil” dedi

Lucescu gitmeyecek!
Dünya Kupası biletinin kaçırılmasının ardından Romanya ve Arnavutluk ile yapılan özel maçlarda alınan kötü sonuçlar sonrası A Milli Takım'da görevine son verileceği konuşulan Mircea Lucescu hakkında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Ali Dürüst'ten açıklama geldi. Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Rumen teknik adam ile yolları ayırmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.


SABAH, Lucescu ile Mayıs'a kadar devam edilip sonrasında Şenol Güneş ve Abdullah Avcı ile görüşüleceğini dün duyurmuştu.

ZATEN ADAM HEP RİVA'DA!
Alınan sonuçların kendilerini de üzdüğünü vurgulayan Dürüst, "Lucescu'nun sözleşmesinde tazminat maddesi bulunmuyor ama zaten yolları ayırmak gibi bir düşüncede değiliz. Lucescu'un gönderilmesi gündemimizde yok" diye konuştu. TFF yetkilileri ile Lucescu'nun önceki gün bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptığı iddialarını da yalanlayan Dürüst, "Böyle bir görüşme olmadı. Lucescu'nun çalışma ofisi zaten Riva'da. Kendisi orada kalıyor. Sürekli orada" değerlendirmesinde bulundu. Lucescu'nun bazı teknik adamlarla toplantı yapacağını açıklayan Dürüst, şunları kaydetti: "TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig'deki gelecek vadeden oyuncularla ilgili çalışmalar yapılacak. Genç yeteneklerin belirlenip, bir araya toplanıp, onlarla özel ilgilenilmesi planlanıyor. Bu konuda da teknik direktörler ve altyapı hocalarıyla çalışılacak."

MURAT ÖZBOSTAN DİYOR Kİ
Türkiye Futbol Federasyonu'nun böyle bir açıklama yapması kadar doğal bir şey olamaz. Sonuçta Fatih Terim ya da bundan önceki isimler için de bu tür açıklamalar yapıldı. Ortada bir sözleşme var. SABAH Spor'un (yanda) dün verdiği haberde olduğu gibi TFF zaten şu anda Lucescu ile yollarını ayırmıyor. Bu sezonun bitimine doğru bir operasyon yapılacak ve bir kez daha Şenol Güneş'e teklif götürülecek. Şu anda Milli Takım'ın teknik direktörü Lucescu.. Ama şu anda.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN