Yabancı sınırı için devre arası çalıştay

Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, yabancı sınırıyla ilgili olarak devre arasında futbol paydaşlarının katılacağı bir çalıştay yapılacağını açıkladı

Yabancı sınırı için devre arası çalıştay
Kulüpler Birliği'nin kasım ayı toplantısı vakfın İstanbul Maslak'taki merkezinde gerçekleşti. Toplantıya Alanyaspor, Karabükspor, Antalyaspor ve Gençlerbirliği'nden katılım olmazken, vakfın başkan yardımcılığına Karabükspor'un istifa eden başkanı Feridun Tankut'un yerine Göztepe Başkanı Mehmet Sepil getirildi. Toplantı sonrası açıklama yapan Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek, yabancı futbolcu konusunda Türk futbolu için en uygun çözümü bulmak amacıyla çalıştay yapmayı düşündüklerini dile getirdi. Özbek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 sezon sonuna kadar mevcut uygulamanın devam etmesi gerektiğini söyledi. Buradaki yabancı sayısının sınırlandırılmasını, aritmetik sınırlandırma olarak görmemek lazım. Biz de 'Neden dün çok uygun olan yabancı sayısı bugün uygun değil' konusuna eğildik.

EN UYGUN ÇÖZÜM OLMALI
En uygun çözümü bulmak için futbolun paydaşlarıyla bu konuyu Türkiye'nin gündeminden düşürmek üzere bir çalıştay yapmayı düşünüyoruz. TFF'nin de katılacağı çalıştayda daha sesli tartışmak ve çözüm bulmak için karar aldık. Devre arası yapacağız'' diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN