TFF’den 8+3 sinyali

Altyapısı ile dikkat çeken Altınordu Kulübü’nü ziyaret eden Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, “Kulüplerimiz keşke 11 yerine 8 yabancı ile sahalara çıksa” temennisinde bulundu

TFF’den 8+3 sinyali
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri, Altınordu'nun Torbalı'daki Metin Oktay Tesisleri'ni ziyaret ederek İzmir kulübünün altyapısını mercek altına aldı. Altınordu'nun futbolcu yetiştirme ve tesisleşme açısından Türkiye'ye örnek bir kulüp olduğunu ve Altınordu gibi kulüplerin sayısının artması gerektiğini söyleyen Demirören, "Hepimizin temennisi bu... Altınordu'yu Türk oyunculara yaptığı yatırım için kutluyorum. Keşke kulüplerimiz de 11 yabancı yerine sahaya 8 yabancı ile çıksalar" diye konuştu. Milli Takım'ın hazırlık maçlarında aldığı sonuçlardan çok oynayan gençlere bakılması gerektiğini savunan Demirören, "Bu maçlarda kazandığımız gençler oldu. Önümüzde 4 hazırlık maçı daha var. Sanıyorum hocamız o maçlarda da gençlere şans verecek" dedi. "Altınordu örnek kulüp" diyen Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu'nun gezide bulunmaması ise dikkat çekti.

DÜNYA FUTBOLUNUN ZİRVESİ İSTANBUL'DA
FIFA Futbol Zirvesi, 23 Kasım Perşembe günü İstanbul'da yapılacak. Organizasyona FIFA Başkanı Infantino da katılacak. Etkinlikte, FIFA reformlarının temel girişimlerinden biri olarak 2016'da başlatılan, stratejik konuları görüşme, tartışma platformu oluşturma, münazara ve bilgi alışverişi için FIFA'ya üye ülkelerin bir araya geleceği ifade edildi. Zirvenin ardından, FIFA Başkanı Gianni Infantino ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in ortak basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.
BİZE ULAŞIN