Belhanda’dan acı teşhis

Başakşehir hezimeti, Galatasaray'ı karıştırdı... Faslı 10 numara, Tudor'a sert sözlerle yüklendi: "Evet, Adebayor bizi öldürdü ancak Başakşehir karşılaşmasına iyi hazırlanmadığımız bir gerçek. Farklı oyun anlayışıyla sahaya çıktık ve kaybettik

Belhanda’dan acı teşhis
Başakşehir deplasmanında alınan farklı mağlubiyet, Galatasaray'da taşları yerinden oynattı. Teknik direktör İgor Tudor'un takımını her hafta farklı bir 11, farklı bir diziliş ve taktik anlayışı ile sahaya sürmesi eleştirilerin odak noktası olurken, içeriden de çatlak sesler yükselmeye başladı... Galatasaray'ın sezon başı Dinamo Kiev'den renklerine bağladığı Faslı orta saha oyuncusu Younes Belhanda, Fas Milli Takımı Teknik Direktörü Herve Renard ile beİN Sport Fransa'ya konuk olurken, acı itiraflarda bulundu. Galatasaray'ın 10 numarası, "Evet, Başakşehir karşılaşmasında Adebayor bizi öldürdü ancak karşılaşmaya iyi hazırlanmadığımız bir gerçek. Her zaman oynadığımız gibi oynamadık, farklı bir oyun anlayışıyla sahaya çıktık ve aldığımız sonuç ortada... Bizi sahada gezdirdiler. Birbirimizi bu bir kazaydı diyerek teselli etmeye çalışıyoruz" sözleriyle adeta Tudor'a cephe aldı.

41 AYDA 5 HOCA!
Başakşehir'den 5 gol yiyen Galatasaray'da takımın lider olmasına rağmen teknik direktör Tudor'un gönderilmesi gündeme gelirken başkan Dursun Özbek bu kez, "Dere geçilirken at değiştirilmez" atasözüne inanıyor. Aslan'da 2014 yazında göreve başlayan Prandelli'den kasım ayında bayrağı devralan Hamza Hamzaoğlu, 10 ay sonra gönderilmişti. Daha sonra üç ay için Mustafa Denizli ve yaklaşık bir yıl boyunca Riekerink takımı çalıştırmıştı.

CESARE PRANDELLİ
Geliş: 07.07.2014
Gidiş: 28.11.2014

HAMZA HAMZAOĞLU
Geliş: 30.11.2014
Gidiş: 18.11.2015

MUSTAFA DENİZLİ
Geliş: 23.11.2015
Gidiş: 01.03.2016

JAN OLDE RİEKERİNK
Geliş: 16.03.2016
Gidiş: 14.02.2017

FLORYA'DA ZİRVE
Dursun Özbek, bugün Florya'da teknik direktör İgor Tudor ve sportif direktör Cenk Ergün'le önemli bir toplantı yapacak. Toplantıda Başakşehir maçı öncesi takımın hazırlık periyodu, sahaya çıkan kadro ve oyuncu tercihleri konuşulacak. Bu arada yarın yapılacak haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında da Tudor masaya yatırılacak.

LEVENT TÜZEMEN DİYOR Kİ
Koskoca Galatasaray, Tudor'un elinde oyuncak olmuş. Yönetim de bu oyuncağı izlemeye devam ediyor. Tudor yönetim, medya, futbolcular ve meslektaşları ile adeta alay ediyor. Kendisini Kaf Dağı'nda gördüğü için başarısız sonuçlardan sonra hep rakipleri suçluyor. Kendisine öz eleştiri yapamayan dar zihniyetli, kinci ve ukala Tudor, Galatasaray'da devam ettiği sürece hem yönetim hem de takımın çöküşü devam eder.

?MURAT ÖZBOSTAN DİYOR Kİ

Ligin en şanslı teknik direktörü Tudor! Adama her imkan sunuldu.. Transferse transfer, paraysa para!!! Ne var ki Tudor öyle rahat bir adam ki bu nimetleri çar-çur etmeye bayılıyor. Onun için bir maç kazanmak sonrasında kaybetmek çok sıradan bir şey.. Bu sıradan duyguları ortadan kaldırmak yönetime düşüyor.. Sayın Başkan bu kadar büyük fedakarlık yapıp bir takım kurduysa, bu emeklerinin avuçlarının içinden kayıp gitmesine izin vermemeli.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN