Havaya girecek durumda değiliz

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Yarışa ortak olacağız" derken temkini elden bırakmadı

Havaya girecek durumda değiliz
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, özgüven açısından önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi. Tecrübeli hoca, "Şanssızlıklar geride kaldı mı?" şeklindeki soru üzerine, "Bu galibiyet takıma olumlu yansıyacak. Yarışa ortak olacağız. 3 puanlı sistemde, fark artabilir de kapanabilir de. Devreyi önde kapatmak harika olur ama en azından lider kim olacaksa, farkı 1 maçlık seviyeye çekmeliyiz. Hemen havaya girmenin bir anlamı yok. Havaya girmeye ne puanımız yeterli ne de durumumuz. Kazanan takım duygusunu biraz daha yakalamalıyız. Rakiplerin ne yaptığı ile ilgilenmeden, puanımızı şampiyon olacak hale getirmeliyiz" dedi.

'2-3 OYUNCU OLMAZSA OLMAZ' TEHLİKELİ!
Kocaman, Janssen'in cezalı duruma düşmesi, Soldado'nun da sakatlanarak oyundan çıkmasıyla ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı: "F.Bahçe'de bütün gayretim, takım için 2-3 oyuncuyu olmazsa olmaz durumuna getirmemek. Bu çok tehlikeli bir şey. Önümüzdeki hafta Kasımpaşa ile oynayacağımız maçta nasıl olacak bilmiyorum ancak temel amacım bunların üstesinden gelmek."

'SAHADA GARİP KARARLAR VARDI'
Hakem Mete Kalkavan'ın yönetimini eleştiren Aykut Kocaman, "Aynı pozisyonlarda, bu kadar farklı kararlar inanılır gibi değil. Sezon başından bu yana aynı tip hakemler, aynı şeyleri yapıyorlar. Hakemlerin bir standartta olması gerekiyor. Sahada garip garip kararlar vardı. Sadece bizim değil, Antalyaspor aleyhine de oldu. Anlık duruma göre değişti" dedi.

1 SORU 1 CEVAP
MURAT ÖZBOSTAN

Kocaman'ın yanıtı!
F.Bahçe neden geçen hafta 20 dakikada 3 gol atan Soldado'lu, çift santrforlu dizilişi oynamaz?

Cevabı maç öncesinde konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın şu cümlesinde gizliydi: "Temel amacımız, özellikle ve özellikle Antalya'nın hücum oyuncularını devre dışı bırakmak." Şampiyonluk yarışı veren bir kadronun önce rakibi durdurma fikrinin F.Bahçe taraftarının hoşuna gittiğini sanmıyorum. İki takımın da orta sahasının bol top kaybı yaptığı, Antalya'nın takım olmaktan daha çok Eto'o, Nasri'li şöhretler karması havasında olduğu bir maçtan F.Bahçe üç puan çıkardı ve üçüncülük koltuğuna oturdu. Bu F.Bahçe adına kazanılmış altın değerinde bir üç puandı. Kaleci Volkan'ın bütün yüksek topları sektirmeden toplaması, Giuliano'nun goldeki bitiriciliği F.Bahçe için artılardı. Janssen sürekli mücadele eden, top saklayan iyi dönen ama bitirici vuruşlarda şut şiddetinde zayıf bir santrfor. Dün akşamki tek farklı galibiyetten daha yüksek skorlu, maçı erken kopartan bir F.Bahçe için Valbuena ve Isla şart...
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN