Karavanacı Kartal

Gol ortalaması yüzde 32 düşen Güneş’in ekibi son dört sezonda en fazla şut attığı sezonunu yaşamasına rağmen, isabetli şutta geçmişi arıyor

Karavanacı Kartal
Akhisar mücadelesi sonrası Y. Malatya maçında da topu ağlarla buluşturamayan Beşiktaş, son yılların en kötü hücum performansını sergiliyor. Geçtiğimiz sezon 2,14 olan maç başına gol ortalamasını yüzde 32 düşürerek 1,46'ya gerileten Kartal, bu değer ile 4 yılın en kötüsü olurken, son sezonda gol ortalaması ile ligin en iyisi olmasına rağmen, bu sezon ise ancak 11. sırada yer alabildi. Rakip kaleye gitmekte güçlük çeken ve uzaktan şutlara yönelen Beşiktaş, son 4 yılın 16,2 ile en fazla maç başına şut attığı sezonunu yaşasa da, 4,92'lik isabetli şut değeri ile son sırada yer aldı. Kartal geçtiğimiz sezon 6,12 olan maç başına isabetli şut ortalamasını yüzde 20 azaldı ve isabetli şutlarının gol olma (29,7) ve şutlarının gol olma (9,02) yüzdeleri de düştü.

PEPE DERBİDE OYNAYACAK!..
Malatya'da maç öncesi ısınırken, kasığındaki sakatlık nükseden Pepe'nin "Kendimi iyi hissetmiyorum, zorlarsam hem gelecek haftaki Galatasaray maçı hem de ondan sonraki karşılaşmalar için büyük sıkıntılar yaşarım" dediği öğrenildi. Yırtık ihtimali nedeniyle risk almayan tecrübeli stoperin durumunun iyi olduğu ve Galatasaray maçında oynayacağı bildirildi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN