Neyin kavgası!

Yönetim kaynaklı “Derbiyi kaybederse gider” haberleriyle gerilenTudor, basın toplantısındaki tavır ve söylemleriyle medyayı hedef aldı. Peki Hırvat hocanın gerçek derdi nedir?

Neyin kavgası!
Alanya galibiyetinin ardından hafta boyunca hakkında çıkan "Beşiktaş derbisini kaybederse, gönderilecek" haberlerinin yönetim kaynaklı olduğuna inanan ancak basın toplantısında medya mensuplarını eleştirmeyi tercih eden G.Saray Teknik Direktörü Igor Tudor'un gergin tavırları ve sert uslubu maçın önüne geçti. "Sizler bir yenilginin ardından ligi kaybettiğimizi ilan ettiniz. Beni kötü adam olarak ilan ettiniz" diyerek medyayı eleştiren Tudor, "Beni kötü hoca olarak lanse ediyorsunuz ama şu anda Galatasaray lider" sözleriyle üstü kapalı olarak Galatasaray yönetimine de mesaj yolladı.

NE DEDİLER?

LEVENT TÜZEMEN
Başkan Dursun Özbek, Florya'da Tudor ile yaptığı görüşmede ağır bir tavır sergiledi. Tudor, yaşadığı dağılmanın faturasını medyaya kesmeye çalıştı. Haklı ve güçlü olanlar, kendisini eleştirenleri bilgi ile yenerler. Güçsüz ve hatalı olduğunu bilenler ise kendi eleştirilerini saldırarak dile getirirler. Tudor hala egosu yüzünden Galatasaray'ın kaybettiği maçlarla ilgili 'ben de hata yaptım' sözünü kendine konduramıyor.

MURAT ÖZBOSTAN
Öfkesi daha toplantıya oturmadan belliydi. Konuşmaya bir zafer kazanmış edasıyla başladı. Konuştukça da açıldı. Bir ara hızına tercüman bile yetişemedi. Başkan Özbek'in karşısında hafta içinde böyle konuşabildi mi merak ediyorum.. Ona söyleyemediklerinin öfkesiydi bu.. Ayar verdi aklı sıra. Kontrolden çıktı. Üzerinde büyük bir baskı var. Bunu anlayabiliriz. Fakat yaptığı saçmalıkları da basın eleştiriyor diye kızamaz. Beşiktaş maçını kaybederse bu söylediklerinin altından nasıl kalkacak?

BÜLENT TİMURLENK
Tudor'un medyaya karşı bu kadar agresif yapan yönetim kaynaklı "Gönderilecek" haberleri... Hırvat hocaya Florya'da medyada hakkında çıkanları çevirenlerin eyyamı da şaşırtıcı değil. Rijkaard'dan Maldini'ye, Prandelli'den Tudor'a bütün yabancı teknik adamlar G.Saray'da kimlik bunalımı yaşadı. Ana dillerinde kendilerini ifade edemediler. Derbileri büyük maçları taktik hatalarla kaybeden bütün teknik adamlar eleştirirler. Yıllarca Juventus forması giyen Tudor bunu iyi bilir ama kimin gazına gel-i yorsa artık; kendini "G.Saray'ın hocası" değil, G.Saray'ı "Tudor'un takımı" sanıyor…
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN