En doğru tercih Lucescu’ydu

En doğru tercih Lucescu’ydu

Futbol Federasyonu Başkanvekili Servet Yardımcı, TRT Spor'da Basın Tribünü programında gündemi değerlendirdi. İşte Yardımcı'nın açıklamalarından satır başları:
Fatih Hoca'dan sonra Şenol Güneş'e teklif götürdük, kulüp kabul etmedi. Türk hocanın olması hepimizin arzusu tabii ama herkes çalışıyordu. Milli Takım'ın başına Türk hocayı getirememek bizi rahatsız etti ama o anda başka da kimse yoktu.
Lucescu göreve getirildi. Bizleri tanıyan, en doğru insan olarak Lucescu'da karar kılındı. Lucescu ile 1+1 yıllık sözleşme yaptık. Şu anda görevinin başında. Tabii kendisi isterse ayrılabilir.
Terim'in tazminat konusu yargıya intikal etti. Yargı sürecini bekliyoruz...
Yabancı sorunu, dünyanın konuştuğu bir sorun. Sayın Cumhurbaşkanı'nın söylediği gibi 2019'a kadar yabancı kuralında bir değişim yok.
Video hakem sistemi, sorunları tam çözmez ama hataları minimuma indirir. Acele etmemek lazım. Tam olarak hazırlanıp uygulamak gerekiyor.
Yıldırım Demirören ile ilgili hiçbir sorunum yok. Görev dağılımını çok iyi yaptık. Uyum içinde çalışıyoruz. TFF başkanlığına aday olmayı düşünmüyorum. Makam ve koltuk hırsım yok. Ülkeme, Avrupa'da en iyi hizmetleri vermeye çalışıyorum.

UEFA'DAN TÜRKİYE'YE ÖVGÜ DOLU MESAJLAR
UEFA, Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası ev sahipliğinden dolayı Türkiye'yi övdü. UEFA'nın sosyal medya hesapları ve internet sitesinde yapılan paylaşımlarda, "Ampute futbol inanılmaz. Ampute Futbol Şampiyonası geçen ay ilk kez Türkiye'de düzenlendi ve destek kesinlikle inanılmazdı" ifadeleri kullanıldı. İstanbul'un tanıtımının da yer aldığı videoda, Ampute Milli Takımımızın kazandığı Vodafone Park'taki final maçını 40 bin futbolseverin izlemesine dikkat çekildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN