FETÖ, Fenerbahçe’yi yok etmeye çalıştı

“Denizli’de 18 dakika uzatılan maçta şampiyonluğu kaybettik. Olmayacak olaylar yaşandı... O gün FETÖ terör örgütünün F.Bahçe’nin içinde olduğu zamanlardı”

FETÖ, Fenerbahçe’yi yok etmeye çalıştı
Fenerbahçe Denizli Şubesi'nin açılışına katılan Başkan Aziz Yıldırım burada çarpıcı açıklamalar yaptı. "Denizli, şahsım ve Fenerbahçe için önemli olan bir şehrimizdir" diyen Yıldırım şunları söyledi: "2005'te Denizlispor'u 4-0 yenerek 2 hafta kala şampiyonluğu ilan etmiştik. 1 yıl sonra yine son maçta Denizlispor'la 1-1 berabere kalarak tüm emeğimizi boşa harcamış olduk ve şampiyonluğu kaybettik. 18 dakika uzatılan bir maç, sporda olmayacak olayların yaşandığı bir yılı yaşadık."

GERÇEKLERİ DAHA SONRADAN ÖĞRENDİK
"Spor adına çok yanlışlar yapıldı. O gün FETÖ terör örgütünün Fenerbahçe içindeki çalışmalara başladığı zamanlardı. Bunu 2011'den sonra öğrendik. Fenerbahçe'ye 2006 ve 2009 yılı dahil olmak üzere yapılan operasyonların sonucunda, 3 Temmuz 2011 operasyonu yapılarak, kulübümüzü yok etme çalışmaları başlatıldı. Fenerbahçe camiası olarak yaşanılan bütün olaylara set çekip duvar olduk. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum. Ben de bir Fenerbahçeli olduğum için onur ve şeref duyuyorum."

2011'DEKİ GİBİ ŞAMPİYON OLURUZ
Sarı-Lacivertli Kulübün Başkanı Yıldırım ayrıca şampiyonluk iddialarının devam ettiğini belirtip camiaya umut dağıttı. Yıldırım, "Sivaspor galibiyetinin ardından Antalyaspor'u da yendiğimiz için mutluyuz. Bu sonuçlar bize güven verdi. 2011 yılında da Sivasspor ve Antalyaspor maçlarının ardından galibiyet serisi yakalayıp şampiyon olmuştuk. Bu sezon da aynı performansı tekrarlarız. Takımıma güveniyorum" diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN