Ben varsam sorun yok

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'dan iddialı sözler: "Her şeyin farkındayım. Bu kulübe problemleri çözmeye geldim. Devreyi bekliyorum. Dört maçım var, bunu iyi şekilde bitirmem gerekiyor. Sonra bütün sorumluluk bende."

Ben varsam sorun yok

Ligde üst üste iki maç kazanarak çıkışa geçen Trabzonspor'da teknik direktör Rıza Çalımbay, dün basın toplantısı düzenledi. İyi bir takım olduklarını ve zor günleri aşacaklarını vurgulayan deneyimli çalıştırıcı şu ifadeleri kullandı:
Buraya geldiğimde oynamayan oyuncular tamamen kopmuştu. Saha içinden çok dışında problem var. Tekrar bu arkadaşlarımızı kazanmaya, iyi duruma getirmeye çalıştık. Bir toplantı yaptık. Rahatsız olduğum birkaç konu vardı. Açık açık, direkt olarak hepsine söyledim. Herkesin tedbirini alması, ona göre kendine çekidüzen vermesi, antrenmanlarda ona göre çalışması gerekiyor.

Kendimi kandıracak biri değilim. Her şeyin farkındayım. Sadece devreyi bekliyorum. Dört maçım var, bunu çok iyi şekilde bitirmem gerekiyor. Dört maçın en zoru Antalyaspor'la, kendi kurduğum takıma karşı oynayacağım. Devre olduktan sonra bütün sorumluluk bende.
Benim olduğum yerde sorun istemiyorum. Sorun olsa da bunu açık açık söylüyorum. Biz buraya geldiğimizde saha içi ve saha dışında birçok sorun vardı. Bizim bütün amacımız bunları yok etmek. Bu, biraz zaman alacak. Takımın kazanma hırsı, isteği süper.

ABDÜLKADİR'İ HERKESTEN DAHA ÇOK SEVİYORUM...
'Abdülkadir niye oynamadı?' deniliyor. Ben belki de onu herkesten çok seviyorum. Ben de altyapıdan yetiştim. Zaman zaman en iyi şekilde kullanacağız. Trabzonspor'un ileride en iyi oyuncularından biri olacak.
Sosa'nın yurt dışına gitmesiyle ilgili haberimiz var. Sakatlığını kendi doktoruna göstermek için gitti ve geldi.

ORTA SAHA KÖTÜ DEĞİL
Kucka'yı ilk defa Osmanlı maçında seyrettim. Hubocan'ı Sivas maçında gördüm. Önce iskeleti oturtmam gerekiyor. Orta saha kötü oynuyor yorumlarına katılmıyorum. Galatasaray maçına bile bir şey buldular.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN