Neymar’dan hediye!

Brezilyalının PSG’ye gidişi Messi’ye yaradı, Arjantinli tarihi kontratı kaptı

Neymar’dan hediye!

Dünya futbolunda gündemi uzun süredir meşgul eden kontrat görüşmeleri nihayet sona erdi ve Lionel Messi resmen Barcelona'da kaldı. Sözleşmesinin bitimine 7 ay kalan Arjantinli yıldızı takımda tutmak için vergiler hariç yıllık 43 milyon Euro'yu gözden çıkaran Barcelona, bu ücretin yanı sıra tam 59 milyon 600 bin Euro da imza parası ödeyecek.

40 MİLYON EURO ALAN TEVEZ ARTIK İKİNCİ
Bu ücretin temelinde ise Neymar'ın Paris Saint- Germain transferi yatıyor. Katar 2022 elçiliği karşılığında Neymar'a verilen 78 milyon Euro imza bonusunun bir benzerini talep eden Messi, böylece kontratın toplam değerini 275 milyon Euro'ya taşıyarak tarihin en pahalı sözleşmesini alan oyuncu olmayı başardı. Yalnızca maaşlar baz alındığındaysa Çin ekibi Shanghai Shenhua'dan 40 milyon Euro alan Carlos Tevez ikinci sıraya gerileyerek unvanına veda etmiş oldu.

SADECE MAYWEATHER'IN ARKASINDA...
Ald ığı yeni sözleşmenin yanı sıra birçok sponsorluk anlaşması bulunan Lionel Messi, en çok kazanan futbolcu unvanını ele geçirirken, sporcular arasında ise ikinci sıraya yerleşti. Geliri 130 milyon Euro'yu bulan Messi, 200 milyonluk Floyd Mayweather haricindeki tüm sporcuları solladı.

BİZE ULAŞIN