‘Hükümet tam destek veriyor’

Dursun Özbek: Kulüplerin beklediği yasal düzenlemeler için hükümet nezdinde destek görüyoruz. Aynı desteği muhalefet partilerinin de vermesi büyük önem taşıyor

‘Hükümet tam destek veriyor’
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kulüpler Birliği Vakfı'nı ziyaret etti. Görüşmenin çok verimli geçtiğini belirten Kulüpler Birliği Vakfı ve Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Özellikle altyapı konusunda çalışma içindeyiz. Kulüplerin beklediği yasal düzenlemeler var. Bu düzenlemelerle ilgili çalışmaların meclise geldiğini öğrendik. Hem hükümetimizden hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bulunan muhalefet partilerinden bu yasalara destek istiyoruz. Hükümet nezdinde yapılan çalışmalarda biz bu desteği görüyoruz. Genelde bu yasalar meclise geldiği takdirde de muhalefet nezdinde destek verilmesi çok önemli. Oy birliğiyle çalışmaların sonuçlanması Türk sporuna çok şey katacaktır" dedi.

HEDEF DÜNYA ÇAPINDA BAŞARI
Bakan Osman Aşkın Bak, toplantıda kulüplerin sorunlarını dile getirdiğini belirterek, "Biz de onlara, çözümde birlikte hareket edeceğimizi söyledik" ifadelerini kullandı. Bak, "Türk sporunun ve futbolunun dünya çapında başarılı olmasını hedefliyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN