‘Derbiye parçalı ile çıkalım’

Galatasaraylı futbolcuların, idarecilerden özel bir istekleri var: Beyaz ve mor forma bize yaramadı, Beşiktaş derbisinde sahaya uğurlu formamızla çıkalım

‘Derbiye parçalı ile çıkalım’
Bu sezon Avrupa, lig ve kupada toplam 16 resmi maç oynayan Galatasaray, 13 kez parçalı ile mücadele etti, 3 defa ise alternatif formalarını tercih etmek zorunda kaldı. Beyaz forma ile çıktığı Östersunds ve Trabzon deplasmanlarından yenilgiyle ayrılan Cimbom, 5-1'lik Başakşehir hezimetinde moru giydi ama beyaz gibi mor da uğurlu gelmedi. Sarı-kırmızılı futbolcular, derbide Beşiktaş karşısında kendilerine uğurlu geldiklerine inandıkları parçalı formayı giymek istediklerini kulüp yetkililerine iletti. Ev sahibi Beşiktaş'ın forma kombinasyonuna göre Galatasaray parçalı altına beyaz ya da kırmızı renk şort tercih edecek.

Beşiktaş'a özel prim yok
Sezon başında prim sistemini tamamen kaldıran Galatasaray'da futbolcuların çoğu maç başı paralarını sözleşmelerinde yazan başarı bonusuna göre alıyor. Florya cephesinden derbi öncesinde Beşiktaş galibiyetine özel prim talebi gelmedi. Sarıkırmızılı yönetim de dev maça özel prim sözü vermedi ancak futbolcuların birikmiş alacakları hafta içinde tamamen ödendi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN