Hazır yeme devri bitti

Hazır yeme devri bitti

Sportif AŞ'nin, Riva'nın parasına ihtiyacı yok. Oyuncu satarak transferler için fon oluşturduk. Aradaki farkı taraftar karşıladı
'Riva-Florya satıldı, borçlar arttı' yorumu gerçek değil. Rakamları manipüle etmek Galatasaray kulübüne ihanet etmektir...
Kulüp kurulduğu günden bu yana ilk yüzyılında bir yere kadar geldi. 1905'ten beri gelen hazırı yeme devri artık bitti...

Cumartesi günü yani yarın 'Ek Bütçe Talebi' için gerçekleşecek Genel Kurul öncesi Galatasaray'ın 1 numarası Dursun Özbek, SABAH aracılığıyla camiaya seslendi. İşte başkan Özbek'in ağzından sarı-kırmızılı kulübün mali yapısını A'dan Z'ye özetleyen rakamsal bilgiler, Riva projesinden gelen paranın nereye harcandığı gerçeği, kapalı spor salonu ve Kemerburgaz tesislerinin son durumu, teknik direktör Tudor'un geleceği ve ara transfer stratejisi... Söz başkan Dursun Özbek'te:

BU DÖNEM G.SARAY'IN ALTIN ÇAĞI OLACAK
"Benden önce 35 başkan görev yapmış. O kadar başarılı olmuşlar ki, Galatasaray dünyada en çok tanınan, ilkleri ve enleri gerçekleştiren Türk spor kulübü olarak tarihe geçmiş. Kulüp kurulduğu günden bu yana ilk yüzyılında bir yere kadar geldi. Şimdi ikinci yüzyıldayız. Artık 1905'ten beri gelen hazırı yeme devri bitti! İkinci yüzyılda başarıları daha da yukarı taşımalıyız. Bu dönemin G.Saray'ın altın çağı olmasını hedefliyorum."

BORÇ-ALACAK FARKI 332 MİLYON TL AZALDI
"Galatasaray Spor Kulübü Derneği'nin 31 Aralık 2016 tarihinde borç-alacak farkı 546 milyon TL idi, o günkü kurla 155 milyon dolar. Riva ve Florya projelerini onayladık, Emlak Konut'la hasılat paylaşımını yaptık. 30 Eylül 2017 tarihiyle de dönem sonu borç-alacak farkı 214 milyon TL oldu. Dolar karşılığı yaklaşık 60 milyon dolar. Aradaki farka bakarsanız 332 milyon TL borç-alacak farkı azalmış."

RİVA'DAN GELEN PARA GOMİS'E GİTMEDİ!
"Riva'dan gelen paranın borçların kapanmasına ödendiğini mali tablo açıkca gösteriyor. 'Riva-Florya satıldı, borçlar arttı' yorumları gerçeği yansıtmıyor. Riva parası Gomis'e gitmedi! Riva ihalesi sonucu bize garanti edilen asgari hak etmiş olduğumuz para 761 milyon TL. Emlak Konut projelerinde bu minimum bedel iki katına çıkabilir."

ZARAR VERECEK ÇEKİŞMELERİ BIRAKIN...
'Bu paralar futbolcu transferine gitti' algısı Galatasaray'a büyük zarar veriyor. Kimsenin bu rakamları manipüle etmeye gücü yetmez. Daha önce Genel Kurul'da camiaya 'Son kurşunumuzu atıyoruz' demiştim. Enkaz edebiyatı yapmıyorum. Geçmişten gelen rakamların arkasına sığınmak istemem. Genel Kurul'dan sonra bütün Galatasaraylılar el ele, sırt sırta verelim. Artık Galatasaray'a zarar verecek çekişmelerden sıyrılalım. Gerçekleri manipüle etmek Galatasaray'a ihanettir."

BİZE ULAŞIN