Attıkça açılıyorlar

Bordo-mavililer lig ve kupada toplam 38 gol atarken, Burak 10, Rodallega 8 ve N’Doye ise 4 golle takımın hücum gücünü üstlenen isimler oldular

Attıkça açılıyorlar
Trabzonspor'da son haftalarda yakalanan çıkışta forvet oyuncularının sergilediği performansın önemli bir katkısı var. Bu sezon lig ve kupada toplam 817 dakika sahada kalan Burak Yılmaz 10 gol atarken, 345 dakika sahada kalan Rodallega 8 ve 453 dakika sahada kalan N'Doye ise 4 gol atma başarısını gösterdi. Lig ve kupada toplam 35 gol atan bordo-mavili takımın forvet oyuncuları bu gollerin 22'sini kaydederek gol yükünün yüzde 62'sini üstlendiler.

HÜCUMA KATKI ARTMALI
Ligde şampiyonluk yaşayan 5 takım arasında, forvetler dışında en az skor üreten takım Trabzonspor. Bu istatistikte ilk sırada yer alan Fenerbahçe'de forvetler sadece 5 gole imza atarken, 21 gol orta saha ve savunma oyuncularından geldi. Teknik direktör Rıza Çalımbay da, forvetler dışında diğer oyuncuların da gol yollarında katkı yapması gerektiğini söyledi.

BURAK YILMAZ
817 dakikada 10 gol

?RODALLEGA

345 dakikada 8 gol

N'DOYE
453 dakikada 4 gol

İSKENDER GÜNEN DİYOR Kİ
Şu an Süper Lig'de Trabzonspor en fazla gol atan takımlardan biri. Yani bu yıl golü bulmakta zorlanmadıkları bir gerçek. Burak, N'Doye ve Rodellega'nın bu zamana kadar attıkları goller de bunun en büyük kanıtı. Yalnız sorun önde değil arkada. Çünkü Süper Lig'de bulundukları yerde kalesinde gördükleri gol sayısı bir hayli fazla olduğu gerçeği var. Üzerinde durulması gereken bana göre savunma oyuncularının yetersizliğidir.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN