Kocaman diriliş

Paşa'nın karşısına santrforsuz çıkan sarı-lacivertliler, Neustadter, Giuliano (2) ve Valbuena ile farka gitti. Konuk ekibin sayıları Mensah ile Murillo'dan geldi.

Kocaman diriliş

İstifadan dönüp yarışa yeniden ortak olan Aykut Kocaman yönetimindeki Kanarya, zirve ile arasındaki farkı 4'e indirdi
Fenerbahçe sezonun en iyi maç başlangıcını yaptı. İlk 30 dakikada hepsi sağ kanattan olmak üzere 5 tehlikeli akını vardı sarı-lacivertlilerin... 15'te Dirar'ın pasında Alper ön direkte dokunamadı. 19'da Giuliano'nun pasında Şener altıpastan kalecinin üzerine vurdu. 23'te Aatif vurdu, direkten döndü. 26'da korneri ön direkte Alper aşırttı, arka direkte Neustadter bitirdi: 1-0. 30'da yine sağdan gelen atakta bu kez arka direkte Giuliano dokunamadı. Bu baskıya rağmen Kasımpaşa devreye beraberlikle gitmeyi başardı. 45 artı 1'de Mensah'ın frikiğinde savunmaya çarpan top ağlara gitti: 1-1... Fenerbahçe ikinci yarıya da mükemmel başladı. 49'da Şener'in ortasında Dirar'la al-ver yapan Giuliano plaseyle takımını yeniden öne geçirdi: 2-1. 62'de yine Şener kesti, yine penaltı noktası üzerinde Giuliano bitirdi: 3- 1. 81'de yine sağdan bu kez Dirar girdi, geriye Valbuena'ya çıkardı, Fransız yıldız farkı iyice açtı 4-1. Golün santrasında Mensah çalımlarla ceza sahasına girdi, Murillo önünde kalan topu Volkan'ın üzerinden aşırtarak skoru ilan etti: 4-2.

MAÇIN YILDIZI: ŞENER ÖZBAYRAKLI
Isla takımla çalışmalara başlamasına rağmen Aykut Kocaman yine 2 haftadır iyi oynayan Şener'e formayı verdi. Başarılı sağ bek, hocasının bu güvenini boşa çıkarmadı. Maç boyunca sağdan yaptığı bindirmelerle Kasımpaşa savunmasını yıprattı, 2 ve 3. gollerde ortayı yapan isimdi.

MAÇIN KIRILMA ANI: DİRAR-49.DAKİKA
Fenerbahçe'nin ikinci golünden önce topla sağ çaprazda buluşan Dirar, dar açıdan kaleye vurma şansı varken daha rahat olan Giuliano'ya çıkararak golü garantiye aldı. Bu gol, ikinci devreye 1-1'lik skorla başlayan sarılacivertlilerin üzerindeki stresi aldı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN