Baskılara yenilmeyiz

Teknik direktör Rıza Çalımbay, puan farkının azalması sonrasında oluşan beklentiler için bu yorumu yaptı: "Trabzonspor her zaman zirveye oynayan bir kulüptür. Güzel sonuçlarla beklentilerin artması çok doğal. Ancak biz bu baskıların altından kalkarız"

Baskılara yenilmeyiz
Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, son haftalarda yakalanan başarı sonrası beklentilerin artmasının normal olduğunu belirterek, "Baskı oluşması üzerimizde bir olumsuzluk oluşturmaz. Baskıya yenilirsek tekrar olumsuz şeyler olur" dedi. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ndeki haftalık toplantısında konuşan Çalımbay, sezon başındaki şampiyonluk söylemlerinin oluşturduğu baskının yine gündeme gelmesi içinse, "Şu an olumsuz baskı oluşturmuyor ama maçları kazanmak kolay değil. Hiçbirini kolay kazanamadık, çok zorlandık. Ama Trabzon'un hedefi her zaman yukarısıdır. O baskıya yenilirsek tekrar olumsuz şeyler olur. O yüzden önümüzdeki 3 maçı da kazanmamız şart" dedi.
Çalımbay fazla forma şansı bulamayanların mutsuz gözükmesi için ise, "Oynamayan mutsuzdur. Erzurum maçında Hugo 3 gol attı, Bero 3 tane attırdı. Akbaş ve Abdülkadir iyi oynadı. Lig maçında onlardan sadece bir tanesini oynatabilirdik. Herkes oynamak istiyor ama yapacak bir şey yok. Kadromuz çok geniş. Devre arası tedbir alacağız. Böyle sürerse takıma zarar verebilir. Bunu engelleyebiliriz" diye konuştu.

KUPA MAÇLARI BİZİM İÇİN BÜYÜK ŞANS
Kupa maçlarının çok önemli bir şans olduğunun altını çizen Çalımbay, "Bizim için kupa, lig maçı kadar önemliydi. Kucka'yı oynatmayı düşünmüyorduk. Bir gün önce hiçbir şeyi yoktu ama maç sabahı rahatsızlığı olduğunu söyleyince oyuna dahi almadık. Herkese özen gösteriyoruz. Bu açıdan kupa maçları da bizim için büyük bir avantaj" dedi. Çalımbay devre arası 1-2 transfer yapabileceklerini söylerken, "Ancak ekonomik sıkıntı yaşanacaksa transfer de yapmayabiliriz" diye konuştu.

FUTBOLDAKİ YÖNETİCİ PROFİLİ DEĞİŞMELİ
Şanlıurfaspor'da kiralık olarak oynayan Mertcan Çam'ın darp edilmesi olayıyla ilgili olarak konuşan Rıza Çalımbay, "Yönetimlerde futboldan gelmiş, daha önce yönetimle çalışmış, futbolu bilen birinin kesinlikle olması gerekiyor. Futbolcularını anlayarak, nerede nasıl davranacaklarını bilmeleri gerekiyor. Her şeyi başkan halledemez. Arkadaşımızın yaşadığı çok çirkin, olmaması gereken bir olay. Federasyon gerekeni yapacaktır. Türkiye'de düzelmesi gereken yönetim profilidir. Futbolun içinde futbolu bilenlerin olması gerekiyor" yorumunu yaptı.

YENİLEN 27 GOL BANA YÜKLENMESİN
"27 gol yendi. Bunları ben yemedim. Benim dönemimde 6 gol yedik, 3'ünü kendi kalemize attık. Onu bana yüklemesinler. Biz iyi bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama şanssızlıklar da yakamızı bırakmıyor. Takımda iyiye gidişat var. Bunu daha da çoğaltmamız gerekiyor."

YÖNETİM İKİ YIL İSTEDİ AMA...
"Yönetim benimle 2 yıllık sözleşme istedi ama ben sezon sonuna kadar olmasını tercih ettim. Ben memnunsam, Trabzonspor memnunsa devam eder. Birbirimizi üzmeye gerek yok. Tatsız bir şey yaşamak istemiyorum. Tek hedefim bu yılı iyi bir noktada bitirmek. Sonrası yönetimle bana kalıyor."

Rodallega'yı 3 gol atmasına rağmen oynatamadığını söyleyen Çalımbay, "Çünkü N'Doye ve Burak çok iyi oynuyor" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN