Uslan artık deli fişek!

Caner Erkin’in 6 maçlık cezasının bittiği ilk karşılaşmada rakibine tekme atması, siyah-beyazlı taraftarları çıldırttı. Yıldız oyuncu, hakem kırmızı kart göstermeyince, yine cezalı duruma düşmekten kurtuldu. Beşiktaşlı futbolseverler ise "Yeter artık Caner" diyerek tepkilerini dile getirdiler

Uslan artık deli fişek!

Süper Lig'deki Başakşehir maçında hakeme küfrettiği için 6 maç ceza alan Caner Erkin, Ziraat Türkiye Kupası'nda Manisaspor'la oynanan rövanş karşılaşmasında formasına kavuştu. Ancak yıldız futbolcunun, maçın sonlarına doğru rakibi Billal Sebaihi'ye arkasından tekme atması, siyah-beyazlı taraftarları kızdırdı. Kırmızı kart görmeyince, bir kez daha cezalı duruma düşmekten kurtulan Caner için bir taraftar sitesinde uyarı niteliğinde yazı yayımlandı ve tecrübeli oyuncuya "Uslan artık deli fişek" mesajı yollandı.

TARAFTARA CEVAP: SİZ DE BENİ ANLAYIN
Yazıda özetle, "Attığın gollerden ya da yaptığın asistlerden çok bu formayı nasıl taşıdığın önemli. Beşiktaşlılık duruşuna yakışır ve yaraşır şekilde mücadele et" ifadeleri kullanıldı. Caner ise taraftar sitesinin uyarısına Instagram hesabından şu cevabı verdi: "İyi dilekler için teşekkürler, tavsiyeler için de siz de lütfen biraz beni anlamaya çalışın. Ben Beşiktaş'ın iyiliği için mücadele ediyorum. Bazen hırsıma yenik düşüyorum. Her şey düzelecek ve çok güzel olacak. Yeter ki, siz benim arkamda olun. Ben taraftarımız ve camia için mücadelemi vermeye hazırım."

BİR SEZONU KAÇIRDI!
Caner Erkin, futbol kariyerinde 402 resmi karşılaşmaya çıkıp 6 kırmızı, 111 de sarı kart gördü. Yıldız futbolcu, Fenerbahçe ve Beşiktaş kariyerlerinde ise 5 kez kırmızı, 76 kez de sarı kartla cezalandırıldı. Kırmızı ve sarı kartlar ile televizyon görüntülerine dayanılarak verilen cezalarla birlikte toplam 29 maçta forma giyemeyen Caner Erkin, neredeyse bir sezon kaçırdı.


Caner Erkin, bu hareketi ile sadece rakibin değil, kendi taraftarının da tepkisini çekti.

LEVENT TÜZEMEN DİYOR Kİ
Halk arasında "Can çıkar, huy çıkmazmış" diye bir deyim vardır. Caner'i Avrupa Şampiyonu olan U17 Milli Takımı'ndan beri tanıyorum. Hırslı, işini doğru yapan ve yenilmeyi hazmedemeyen bir oyuncu. Ancak, kalitesiyle öfkesi arasında, ciddi bir uçurum var. Oynadığı yer olarak hep üstün olmak istiyor, çalım yediğinde öfkeleniyor. Maç içinde asla egoist davranmıyor ama pas verilmediğinde de öfkeleniyor. Bunun en güzel örneğini Talisca'ya yaptığı hareketi gösterebiliriz. Bence ya kendisi ya da Beşiktaş kulübü bir psikolog tutmalı. Caner'in öfkelerinden arınması sağlanmalı. Manisa karşısında soldan etkili bindirmeler yaptı, hakem tarafından cezalandırılmayan tekmesiyle neredeyse bir çuval inciri berbat ediyordu. Şenol Güneş de oyuncusunu karşısına alıp, çok ciddi konuşmalı. Çünkü Caner gibi oyunun her iki yönünü de oynayan, mükemmel ortalar yapabilen bir futbolcu, bugünün şartlarında kolay yetişmiyor. Mutlu bir aile tablosu çizen Caner'e öfkelerinden arınması için eşinin de yardımcı olması gerekir. Çünkü Şükran Ovalı sakin kimliğiyle bu terapiyi yapabilecek bir hanımefendi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN