İnşallah bizim seviyemize gelir

“Daha fazla ülke puanı toplayıp, dört takımla Şampiyonlar Ligi’nde olmayı istiyoruz. Rekabetimizi Avrupa’ya taşımamız gerekiyor. Keşke bu takımlar da elenmeseydi”

İnşallah bizim seviyemize gelir
"Son 16'da zorlu bir rakiple eşleştik. Ancak biz hep zorlu işler yaptık. Bayern'i de geçeceğiz"
Sponsorluk anlaşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Avrupa'dan men edilmek istemediklerini ve Bayern Münih deplasmanına da taraftar götürmeyeceklerini tekrarladı. Orman, "İnsanlara 'hayır' demek hoşuma gitmiyor ama kulübümüzün menfaati önemli. UEFA Başkanı da bize 'Haklısınız' diyor ancak bunun çözümü yok. İskoç hakem bizi katletmese geçen sene de gruptan çıkacaktık. Herkes bunu kabul etmişti. Şu an muhteşem bir noktadayız. Ceza alalım da seneye Şampiyonlar Ligi'ne katılmayalım mı?" dedi.

G.SARAY'IN BAŞARISINI DEVAM ETTİRMELİYDİK
Fikret Orman, şöyle devam etti: "10 yıl Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyoruz. Biz ülke puanı toplayıp, 4 takımla Şampiyonlar Ligi'ne gidelim istiyoruz. Bizi aşağıya çekmektense diğer kulüpler de gitsin Avrupa'ya. Bizim rekabetimizi Avrupa'da yapmamız gerekiyor. İnşallah Beşiktaş'ın başarısıyla ilerleyen yıllarda Fenerbahçe ve Galatasaray da bu noktalara gelir. Keşke bu takımlar bu sezon elenmeseydi. Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Keşke Galatasaray'ın 2000'de yakaladığı başarıyı ülke olarak devam ettirebilseydik."

TARAFTAR KONUSU ENDİŞELENDİRİYOR
"Şampiyonlar Ligi'nde son 16 takımlarının hepsi de çok güçlü. Kuradan çıkarken, Real Madrid'in sportif direktörünü gördüm. Onlar da 'Keşke bu kurada PSG'yi çekmeseydik' dedi. Bayern Münih çok tecrübeli bir ekip. Bizim açımızdan zor bir kura. Olaya pozitif taraftan bakacağız. Kolay bir rakibi çeksek, o zaman da 'Çok kolay bir kuraydı' diyeceklerdi. Biz hep zorlu işler yaptık. Bu da zor ve bunu da geçeceğimizi düşünüyorum. Beni taraftar konusu endişelendiriyor. Bunun başka bir noktaya bağlanmasından rahatsızım. Dünyanın her yerinde bilinen bir Beşiktaş var. Men edilmek bize büyük zarar verir."

ÖZBEK: HERKES RÜTBESİNİ BİLECEK
FİKRET Orman'ın, "İnşallah Galatasaray ve Fenerbahçe de bizim seviyemize gelir" açıklamasına Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten yanıt geldi. Teknik heyet ve futbolculara verdiği yemek sonrası Orman'ın sözleri hatırlatılan Özbek, esprili bir dille kulübün sloganı haline gelen, "Herkes rütbesini bilecek" ifadesini kullandı.

PEPE'Yİ İSTİYORLARSA RONALDO'YU VERİRLER
Fikret Orman, Real Madrid'in ara transfer döneminde Portekizli yıldızı geri almak istemesini esprili bir şekilde değerlendirdi
Kendilerine gelen resmi bir teklif olmadığını dile getiren Fikret Orman, "Pepe'den inanılmaz derecede mutluyuz. Antrenman bittikten sonra çocukları bile çalıştırıyor. Rol model olarak burada olmasından memnunuz. Takımı güçlendirip, Şampiyonlar Ligi'nde üst turlara gitmeyi hedefliyoruz. Tabii Real Madrid çok isterse, Pepe'yi Ronaldo ile takas yapabiliriz" ifadelerini kullandı.

TALİSCA Bir SENE SONRA DA ALINABİLİR
Beşiktaş'ın dünyanın bütün scoutları tarafından izlendiğini vurgulayan Orman, "Birçok oyuncumuza talip var. Talisca'ya da talip var. Oyuncumuz kalmak istiyor, biz de onun Beşiktaş'ta devam etmesini arzuluyoruz. Sezon sonu da alabiliriz, bir sene sonra da olabilir. Daha Şenol hoca ile konuşmadık ama çok hareketli bir ara transfer dönemi geçirebiliriz" diye konuştu.
Şenol hoca için Milli Takım gündemi yok
Fikret Orman, son olarak Şenol Güneş konusuna değindi: "Hocamızın sözleşmesinin bitmesine 2 sene var. Şimdi öven insanlar, başarısızlık olursa ne kadar kötü diye anlatmaya başlarlar. Şenol Güneş, 2 yıl daha şampiyon yaptıktan sonra belki Milli Takım konusu konuşulur. Şu an öyle bir gündemimiz yok."

VİDA'NIN OLMAMA İHTİMALİ VAR
Beşiktaş Başkanı Orman, devre arasında siyah-beyazlılara transfer olması beklenen tecrübeli stoper Vida hakkında da konuştu: "Çok önemli ve uzun zamandır ilgilendiğimiz bir oyuncu. Daha ana sözleşme imzalanmış değil. Çok rutine girmiş gibi görüyorum. Ama olmama ihtimali de var. Daha bitmiş bir şey yok" ifadelerini kullandı.

TARİHİ SPONSORLUK
Beşiktaş Kadın Futbol Takımı ile kozmatik firması Avon arasında sponsorluk anlaşması imzalandı. Vodafone Park'taki törene Başkan Fikret Orman ve Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül'ün yanı sıra siyah-beyazlı kadın futbolcular katıldı. Anlaşma, kulüpler kadın futbolu özelinde Türkiye'de yapılan ilk sponsorluk olarak tarihe geçti.
BİZE ULAŞIN