Başarı için kimse gitmiyor

Siyah-beyazlı yönetim ve teknik heyetin ortak kararıyla: Beşiktaş; kazanabileceği 40 milyon Euro’ya rağmen Cenk, Oğuzhan ve Tosic’in satışını sezon sonuna erteledi. Gerekçe Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi hedefleri...

Başarı için kimse gitmiyor

Beşiktaş'ın yıldızları Cenk Tosun, Oğuzhan Özyakup ve Dusko Tosic; Avrupa transfer piyasasında toplamda 40 milyon Euro'yu gördüler… Bu durum yönetimi zor bir seçime zorlarken, teknik direktör Şenol Güneş'le yapılan toplantıda konu enine boyuna değerlendirildi… Tüm detayların tartışıldığı zirve sonunda "Para mı yoksa başarı mı?" sorusu cevabını buldu… Süper Lig'deki kritik durum ve Şampiyonlar Ligi'ndeki Bayern Münih eşleşmesi nedeniyle bu üç oyuncunun satışlarının sezon sonuna ertelenmesine karar verildi.

VİDA'DA KONTEJAN SORUNU YOK
Vida'nın sakat olması, uyum süreci ve gelmeden İngiltere'ye transfer olma ihtimali Tosic'i önemli kılarken, Cenk'in gidişi sonrası Negredo'nun alternatifsiz kalacak olması, iyi bir Oğuzhan'a da takımın her zaman ihtiyaç duyması kararın gerekçeleriydi. Toplantıda takıma yapılması planlanan takviyeler de görüşüldü. Milosevic'i göndererek Vida'ya yer açan Beşiktaş, Boyko'yu PAOK'a verip, olası bir transfer için kontenjan yaratmanın hesaplarını yapıyor.

BİZE ULAŞIN