Cenk, Arda’dan da önemli

Cenk, Arda’dan da önemli
HINCAL ULUÇ: 1 SORU 1 CEVAP

Cenk, Türkiye rekorunu ikiye katlayarak Premier Lig'e gitmek üzere… Sizce transferi için erken mi, yoksa değeri bu kadar yüksekken gitmesi doğru mu?


İki şeye bağlı… Bir, gittiği yerde oynayacak.
Oynamadan ilerlemez. İki, gittiği yere uyum sağlayacak. Bunların en canlı örnekleri yakın geçmişte Hakan Şükür, günümüzde Arda Turan. Bunlar gittikleri yere uyum sağlayamadılar.
Zamanın en büyük kulüplerinden teklif aldılar, gittiler ve bugün hallerine bak. Birinin adı Torinolu Şaban oldu, öbürünü hiçbir kulüp istemiyor.
Cenk, en çok buna dikkat etmeli. Gittiği yere uyum sağlayacak, oralı gibi olacak.
Her izin gününde Türkiye'ye gelmek, her fırsatta arkadaşlarını davet etmek, Türkiye'den kebaplar getirtmek… Arda'dan önce Barcelona seyircisi desteğini çekti. "Kim gitsin istersiniz" anketi yapıldığında Arda oynuyordu.
"Gitsin" dediler çünkü Arda'nın Barcelonalı olmadığını gördüler.
Adamın kafası İstanbul'da… Sen beni benimsemezsen ben seni nasıl isterim.
Cenk önemli bir futbolcu… Futbol piyasasında Arda'dan da önemli aslında çünkü golcü daima en pahalı futbolcudur.
Yok çünkü… Cenk golcü. Cenk hırslı, koşan bir golcü hem de. Top bana gelsin diye beklemiyor.
Topa gelen, topu götüren bir adam. Bu parayı boşu boşuna vermiyor bu kulüpler.
Sağla vuruyor, solla vuruyor, kafayla vuruyor. Gider ve gittiğinde yerli olabilirse, oynayabilirse ve uyum sağlayabilirse çok daha ileriye gider.
Everton iyi bir kulüp bir defa… İyi bir futbol şehrinin kulübü. Türkiye'deki Fenerbahçe-Galatasaray rekabeti orada… Bu derbi ne kadar manyaklık derecesindeyse Liverpool-Everton rekabeti de öyle.
BİZE ULAŞIN