Antalya’ya 2 bin takım!

Kış hazırlık kamplarının Avrupa’da en gözde bölgesi olan Antalya’ya 2018’in ilk üç ayında yerli ve yabancı iki bin takım gelecek. Kulüplerin gözdesi ise Belek

Antalya’ya 2 bin takım!

Antalya, 2018 yılının ilk aylarında çeşitli ülkelerden yaklaşık 2 bin futbol takımına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İklimi, FIFA kriterlerine uygun sahaları, otellerindeki yüksek hizmet ve teknik imkanlarıyla spor turizminin de adresi olan Antalya, yeni yılla birlikte Süper Lig, alt ligler ve yurt dışından gelecek futbol takımlarına ev sahipliği yapacak.

DÜNYANIN BİR ÇOK YERİNDEN GELEN VAR
?
Özellikle Belek Turizm Merkezi'ndeki otelleri tercih eden Türk ekiplerinin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Avusturya, Romanya, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Çekya, Macaristan ve Arap ülkelerinden futbol takımları, kamp çalışmaları için rezervasyonlarını yaptırdı. Türkiye Futbol Federasyonu Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan da kentin FIFA kriterlerine uygun sahalarıyla kamp çalışmalarına hazır olduğunu vurguladı.

ÜÇ STADYUM AVANTAJI
Kentteki futbol sahalarıyla ilgili bilgi paylaşan Türkiye Futbol Federasyonu Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, şunları kaydetti: "Antalya'da kriterlere uygun 200'e yakın çim antrenman sahası var. Bunların büyük çoğunluğu Belek'te. Kamp çalışmaları için futbol takımlarının büyük çoğunluğu en fazla çim sahanın bulunduğu Belek'teki otelleri seçiyor. Kadriye, Kundu, Side ve Alanya'da da önemli tesislerimiz bulunuyor. Ayrıca kentimizde 3 büyük futbol stadı var.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN