Ada çıkarması

İngiltere’de Cenk için Everton ile masaya oturan Başkan Orman, yeni golcüyü de bitirecek. 25 milyon Euro’luk bonservis bedelinde anlaşma sağlandı. Peşinat ve taksit konusunda pürüzlerin büyük ölçüde aşıldığı, transferin resmiyet kazanmasının an meselesi olduğu belirtildi. Fikret Orman, “Daha çok takıma takviye yapmak için de geldim” dedi

Ada çıkarması
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vida için düzenlenen imza töreninin ardından Cenk Tosun'un Everton'a transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fiyat artırdıkları yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu belirten başkan Orman, "Sözlerimiz ve eylemlerimiz aynı ciddiyettedir. Cenk'e Çin'den 35 milyon Euro'luk teklif vardı fakat gündeme getirmedik. Futbolcunun oynama isteği de bizim için önemli. Tatilde olduğum için görüşmeleri Ahmet Nur Çebi götürdü. Şimdi de görüşmeler devam ediyor. Hayırlısı ise olur, değilse olmaz" şeklinde konuştu.

CENK EŞİYLE İMZAYI BEKLİYOR
Orman, daha sonra yönetici Umut Güner'le birlikte Londra üzerinden Liverpool'a giderek, Everton kulübü ile masaya oturdu. Taraflar, 25 milyon Euro bonservis bedeli üzerinde anlaşırken, peşinat ve taksit konusundaki pürüzler gündeme geldi. Tarafların bu konuda da el sıkıştığı ve transferin bitmesinin an meselesi olduğu ifade edildi. Orman, burada yaptığı açıklamada ise, "Londra'ya ara transfer için geldim. Bir iki tane görüşmemiz var. Sadece satmak için değil takıma takviye yapmak için de geldim" ifadelerini kullandı. Antalya kampına götürülmeyen ve eşi Ece Tosun'la birlikte İngiltere'de bulunan Cenk ise transferin resmiyete dökülmesini bekliyor.


SABAH, Fikret Orman'ın İngiltere'ye gideceğini dün okuyucularına duyurmuştu.
BİZE ULAŞIN