Vida: O sene de bu sene

Beşiktaş, 4.5 yıllık sözleşme imzaladığı Hırvat stoperi basına tanıttı. Yıldız futbolcu, “Büyük bir aileye geldim” derken, şampiyonluk için de son derece iddialı konuştu

Vida: O sene de bu sene
Vodafone Park'ta düzenlenen törene Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da katıldı. Vida, burada yaptığı açıklamada, "Başkan'ın söylediği gibi büyük bir aileye geldim. Umut Güner'e çok teşekkür ederim bu transfer için" ifadesini kullandı. Hırvat futbolcu, aldığı transfer teklifleriyle ilgili soruya, "Başkan görüşmeye geldiğinde etkilenmiştim. Bana çok ilgi gösterdiler. Eşimle konuşup karar verdik. Önemli olan şu anda Beşiktaş'ta olmam" yanıtını verdi. Siyah-beyazlı taraftarları muhteşem olarak değerlendiren Vida, Şampiyonlar Ligi'ndeki Bayern Münih eşleşmesi için ise, "Zor maçlar olacak. Bizim hedeflerimiz var. Çok güçlü bir kadroya ve iyi bir teknik direktöre sahibiz" değerlendirmesinde bulundu. Daha sonra Vodafone Park'ı gezen Vida, soyunma odasında Kartal işareti yapıp, "O sene de bu sene" diyerek şampiyonluktaki iddialarını ortaya koydu.ALKIŞLATTI
Antalya'ya Beşiktaş kafilesinden sonra giden Vida, yeni takımıyla ilk antrenmanına çıktı. Şenol Güneş, takıma Vida'yı alkışlattı.

YILDA 3 MİLYON EURO ALACAK
Vida, Beşiktaş'la yaptığı 4.5 yıllık sözleşme karşılığında sezon başına 3 milyon Euro kazanacak. Hırvat yıldıza bir miktar da imza parası verilecek.

'MÜKEMMEL TRANSFER'
UEFA, Vida'nın Beşiktaş'la resmi mukavele imzalamasını sosyal medya hesabından "Mükemmel transfer" başlığı ile duyurdu.

ADIMIN TÜRKÇE ANLAMINI BİLİYORUM
Domagoj Vida, kendisine yöneltilen soruları cevaplarken, adının Türkçe'de ne anlama geldiğini bildiğini söyledi."BEŞİKTAŞ'IN ADININ OLDUĞU HER YERDE HEP BEŞİKTAŞ KAZANIR"
Başkan Fikret Orman, "Çok karakterli bir oyuncu aldık. Vida ile dar bir zamanda görüşmüştüm. O zaman aramızdaki ilişki sağlam temellere oturdu. Kendisine hem Türkiye'den hem de Avrupa'dan teklifler geldi. Ancak o çizgisini değiştirmedi. Bu konulara fazla girmek istemiyorum. Beşiktaş'ın adının olduğu her yerde kazanan hep Beşiktaş'tır. İnşallah bunu diğer takımlar da öğrenir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN