Beşiktaş, Cenk Tosun transferinden ne kadar kazanacak?

Everton, Cenk Tosun transferi için Beşiktaş'a 24 milyon Euro garanti ve 4 milyon Euro bonuslarla toplam 28 milyon Euro verecek. Garanti ücretin 10 milyon Euro’luk bölümü hemen, 14 milyon Euro’su da yarım yarım Ağustos 2018 ve Ağustos 2019’da ödenecek. Beşiktaş, Cenk Tosun'un sonraki satışından da yüzde 5 pay alacak...

Beşiktaş, Cenk Tosun transferinden ne kadar kazanacak?

Beşiktaş, Cenk Tosun transferi için Everton'la anlaştı. Milli yıldız 28 milyon Euroluk rekor bir bonservis bedeli ile İngiltere'ye gidiyor. Anlaşmanın detayları ortaya çıkınca, Beşiktaş'ın Cenk Tosun transferinden kazanacağı para da adeta 'gözleri kamaştırıyor'..

TRANSFERDE NE YAŞANMIŞTI?

Beklenen oldu ve Beşiktaş, Cenk Tosun'u transfer etmek isteyen Everton ile anlaşmaya vardı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman önceki gün transferden sorumlu yönetici Umut Güner ile birlikte İngiltere'ye gitmişti. İngiliz kulübünün yetkilileri ile masaya oturuldu ve Everton, Kartal'ın sunduğu şartları kabul etti.

İŞTE BEŞİKTAŞ'IN KASASINA GİRECEK PARA

Cenk Tosun ile daha önce yıllık 4 milyon pounddan 4.5 senelik anlaşma üzerinde anlaşan Premier Lig ekibi, siyah beyazlılara bu transfer için 24 milyon Euro garanti ve 4 milyon Euro da performans bonuslarıyla toplamda 28 milyon Euro ödeyecek.

Garanti paranın 10 milyon Euro'su hemen ödenecek. Kalan 14 milyon Euro'nun 7 milyon Euro'su Ağustos 2018, diğer 7 milyon Euro'su da Ağustos 2019'da yatırılacak. Ayrıca Kartal, Cenk'in bir sonraki satışından yüzde 5 pay alacak.

EVERTON’DAN 5 YILDIZA 183 MİLYON EURO

(Vatan)

BİZE ULAŞIN