Ucuza sattık!

Fikret Orman, 22 milyon Euro’ya Everton’a giden Cenk Tosun hakkında konuştu

Ucuza sattık!
Cenk için ödenen para Avrupa'da çok makul. Eğer Portekiz'de parlasaydı 70-80 milyon Euro'ları görebilirdi...
Arda Turan çok sevdiğimiz bir oyuncu. Pırlanta gibi çocuktur. Ama mantıklı hareket ediyoruz, şu an gündemde yok.
Ronaldo'ya 'Come to Beşiktaş' demek isteriz ama kendisi 'Orada Quaresma var, ben ne yapayım?' diyor. Belki bir gün olur.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Antalya'da beIN Sports'a açıklamalarda bulundu. Cenk'in Everton'a gidişinden, transfer çalışmalarına kadar birçok konuya değinen Orman şunları söyledi:
Cenk çok iyi bir futbolcu. Everton çok makul bir fiyata aldı (22 milyon Euro+bonuslar). Türkiye'de çok yüksek ancak Avrupa'da makul. Cenk, Türkiye'de değil de Portekiz'de parlasaydı 70-80 milyon Euro'ları görebilirdi.
Türkiye'de kulüpler abuk sabuk transferlerle batma noktasına geldi, biz sadece 3 yılda 80 milyon Euro'luk satış yaptık.
Arda Turan çok sevdiğimiz bir oyuncu. Pırlanta gibi çocuktur. Mantıklı hareket ediyoruz ama şu an gündemimizde değil.

TOSİC EVLADIMIZ
Şu anki kadromuz ligi ve Şampiyonlar Ligi'ni götürebilecek kapasitede. Transfer yapmak istiyoruz, devre arası transferler riskli. Birkaç tanesinde de başarılı olamadık.
Tosic'i çok severiz, evladımız. Açıkçası satma fikrimiz yok. Şahsen severim. Duruşu var. 15 Temmuz'da tankın önünde durdu, ailemizden biri.

DEMBA BA'YA BAKACAĞIZ
Demba Ba uzun süreli bir sakatlık geçirdi. Son durumunu bilmiyoruz, raporlara bakıp karar vereceğiz. Duygusal olamayız, şampiyonluk istiyoruz.
Cristiano Ronaldo'ya 'Come to Beşiktaş' demek isteriz ama kendisi 'Orada Quaresma var, ben ne yapayım?' diyor. Belki bir gün neden olmasın?
BİZE ULAŞIN