Veda, mutluluk ve gurur

“Hakkınızı helal edin” diyerek Beşiktaş taraftarına veda eden Cenk Tosun, “Rekor bonservisle gittim. Bu da beni gururlandırıyor” ifadesini kullandı

Veda, mutluluk ve gurur
Everton'ın yeni golcüsü Cenk, sosyal medya hesabından Beşiktaş taraftarlarına veda etti. Yıldız oyuncu şunları söyledi: "Hep beraber Beşiktaş tarihine altın harflerle yazılacak başarılara imza attık. Yeni hayaller ve yeni başarılar için yepyeni bir hikayeye başlıyorum. Şimdi veda zamanı. Büyük Beşiktaş camiası ve onun büyük taraftarı, her zaman kalbimin en güzel yerinde olacaksınız.. Bana yaşattığınız mutlulukların hepsi kalbimin en güzel yerinde... Benden desteğinizi esirgemeyiniz ve hakkınızı helal ediniz."

İNŞALLAH GENÇLERE İLHAM OLURUM
Özel işleri için dün İstanbul'a gelen Cenk Tosun, havaalanında yaptığı açıklamada ise "Gerçekten çok mutluyum. Premier Lig'de oynamak çocukluk hayalimdi. Everton gibi büyük bir takıma transfer olmak çok büyük bir başarı. Ülkemizi orada güzel şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağım. Türkiye'den rekor bonservis bedeliyle Avrupa'ya gittim. Bu beni çok gururlandırıyor. İnşallah bu, genç kardeşlerimize bir ilham olur. Avrupa'da bizi temsil etmek için daha çok çalışırlar" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN'DAN CENK TOSUN'A TEBRİK TELEFONU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cenk Tosun'u tebrik etti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, görüşmede Beşiktaş'ta sergilediği performansın ardından Everton ile 4,5 yıllık sözleşmeye imza atmasından dolayı Cenk Tosun'u tebrik etti. Erdoğan'ın, milli oyuncuya başarı dileklerini de ilettiği kaydedildi.
Gol attıkça Kartal kazanacak!
Beşiktaş Kulübü, Türkiye'den yurt dışına en yüksek bedelle satılan futbolcu unvanını alan Cenk Tosun'un transfer rakamlarını açıkladı. İşte KAP'a yapılan bildirim:
Everton tarafından şirketimize net 22 milyon Euro sözleşme fesih bedeli;
Ayrıca, ilave olarak 1 milyon 157 bin 895 Euor dayanışma katkı payı ödenecektir.
Everton, UEFA Avrupa Ligi'ne kalırsa 500 bin Euro, Şampiyonlar Ligi'ne katılırsa 750 bin Euro...
Cenk, Premier Lig'de en az 25 maçta (bu sezon için 10 maç) ilk 11'de oynarsa 500 bin Euro.
Cenk, Premier Lig'de her bir sezon için 15 gol atarsa 500 bin Euro, 25 gol atarsa 1 milyon Euro, Everton Kulübü tarafından şirketimize ödenecektir.
Cenk Tosun'un Everton tarafından üçüncü bir kulübe transferi halinde ödenecek transfer bedeli ile Everton tarafından şirketimize ödenmiş olan transfer bedeli arasındaki farkın yüzde 7,5'i Everton tarafından şirketimize ödenecektir.


Beşiktaş'ta 23 numaralı formayı giyen Cenk Tosun, Everton'da ise 14 numaralı formasıyla mücadele edecek.
BİZE ULAŞIN