İslam dünyasının Muhammed Ali’si olacağız

“Hristiyan ülkelerinde oturmuş bir taraftarlık kültürü var. Değiştirmeniz çok zor. Ancak İslam ülkelerindeki insanlar buna açık. 15 Ocak tarihinde ‘Come to Beşiktaş’ı geçecek ve çok ses getirecek bir kampanya başlatacağız”

İslam dünyasının Muhammed Ali’si olacağız

54. TSYD Antalya Buluşması'nda "Yükselen Değer Beşiktaş" oturumuna konuşmacı olarak katılan Fikret Orman, büyüyebilmek için yurt dışına açılmaları gerektiğini vurguladı. Başkan Orman, "Biz İslam aleminin Muhammed Ali'si olmak istiyoruz. Hristiyan ülkelerinde birini Beşiktaşlı yapmak kolay değil. Çünkü oturmuş bir taraftarlık kültürleri var. Bunu değiştiremezsiniz ancak İslam ülkelerindeki insanlar buna açık. Biz Ortadoğu'daki Müslüman nüfusa ulaşmaya çalışıyoruz" dedi. Orman, 15 Ocak'ta çok büyük bir kampanyaya başlayacaklarını dile getirerek, "Sponsorluklarda çok başarılı olsak da dünya ölçeğinde hala gerideyiz. Bundan dolayı doğuya yönelmemiz lazım. O bölgeye ziyaretlerimiz ilerleyen zamanda sık sık olacak. 'Come to Beşiktaş' kampanyasını da geçecek bir projeye start vereceğiz" diye konuştu. Kulüpleri CEO'ların yönetmesi gerektiğini, bu nedenle başkanlığı bırakmadan önce tüzük değişikliğine gideceklerini söyleyen Orman, maddi nedenlerden dolayı bazı amatör şubelerle ayrılacaklarını da sözlerine ekledi.

'ŞENOL HOCA TİPİK BİR KARADENİZLİ'
'Şenol Güneş'i tek kelimeyle nasıl anlatırsınız?" soruna önce espriyle "Laz" cevabını veren Fikret Orman, daha sonra, "Teknik direktörümüzü anlatmak için tek kelime yetmez. O; disiplinli, namuslu, inanılmaz çalışkan, çok yenilikçi bir teknik adam. Tipik Karadeniz insanı" değerlendirmesinde bulundu.

'BİZ VAKTİNDE ÖDEME YAPIYORUZ'
Fikret Orman, Şenol Güneş'in, "Türkiye'de bir tane teknik direktör gösterin ki, gününde maaşını alsın" sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Beşiktaş'ta böyle bir sorun yok" cevabını verdi. Orman, devletten hiç para almadığını ve almayacağını da vurguladı. Orman, Passolig'le ilgili olarak ise, "Getirilmeseydi biz kulüpler kendimiz yapacaktık" dedi.

TRABZON DOĞRU OLANI YAPIYORDU
Türk takımlarının maddi çıkmazdan kurtulmak için futbolcu satması gerektiğini belirten Orman, "Biz geldiğimizden bu yana 85 milyon Euro'luk satış yaptık. Bu Beşiktaş tarihinde yok. Trabzonspor eskiden oyuncu yetiştirir, satarak da büyük paralar kazanırdı. Aslında 40 yıl önce doğrusunu yapıyorlardı" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN