Senin derdin ne Ünal abi?

G.Saray Başkanı Dursun Özbek, ‘erken seçim ve Fatih Terim’ hakkında eleştiriler yapan Ünal Aysal’a ağır sözlerle yüklendi: Sevgili Ünal Aysal 'Bu erken seçim etik midir?' diyor. Ünal abi, başkanken kaç defa erken seçim yaptın? Ve sonuncusunda da bırakıp kaçtın!

Senin derdin ne Ünal abi?

Galatasaray'da dün gerçekleştirilen ocak ayı olağan divan kuruluna başkan Dursun Özbek'in yaptığı sert çıkış damga vurdu. Eski başkan Ünal Aysal'ın bir televizyon kanalında yaptığı 'erken seçim ve Fatih Terim' hakkındaki eleştirilerine tepki gösteren Özbek, ağır ifadeler kullandı. İşte Başkan'ın sözlerinden öne çıkanlar:
Neden yalan yanlış ifadelerle Galatasaray'ı zayıflatmak için çaba harcıyoruz? Ünal Aysal diyor ki, "Erken seçim, baskın seçim etik midir?" Yahu Ünal abi, sen kaç tane erken seçim yaptın? Sonunda da bıraktın kaçtın!
Beni beğenmeyebilirsin, tenkit de edebilirsin. Eleştiri en büyük hakkın. Hiçbir lafım yok. Zerre kadar da alınganlık göstermiyorum. Eleştirilerin doğrusunun başımızın üstünde yeri var. Ama bugün ne gerekçesi var böyle konuşmaya? Şampiyonluğa gidiyoruz, Fatih hoca ile işe başladık, çok iyi takım var, peki neden 3- 5 sene önce olmuş olayı gündeme getiriyorsun, polemik yaratıyorsun?
Bir kişi çıkıp bunun sebebini söylesin, 4 sene önceki şeyi pişiriyorsun, muradınız ne? Bugün Galatasaray'ın başına gelen, 6 şampiyonluk kazandırmış hocayı (Fatih Terim) tartışmaya açmakla ne murat ettiğini açıkla Allah aşkına. Derdin nedir, ne amaçlıyorsun?
Galatasaray'ın menfaatleri her zaman kişisel menfaatlerimin üzerinde yer aldı. Biz de elbette hatalar yaptık ama asla Galatasaray'a yanlış yapmadık.

ARDA TERBİYESİZ DEĞİLDİR
Geçenlerde bir gazetede haber çıktı. Arda Turan, 'Terim'in olduğu yerde ben çalışmam' demiş. Arda böyle bir şey söylemez. Arda birçok şeydir ama terbiyesiz değildir.
Fatih Altaylı diyor ki, Arda haberini ben yaptırmışım bu gazeteye. Yahu insaf! Senin olduğun bir gazetede böyle bir haber yapılacak, bunu da ben mi yaptıracağım? Bu nasıl zihniyettir! Sen ne biçim Galatasaraylı habercisin! Galatasaray yönetimini aşağılamak senin işin mi? Manipülasyon sonucunda, bunu hakaret olarak kabul ediyorum ve Fatih Altaylı, seni affetmiyorum.

ÜNAL AYSAL NE DEMİŞTİ?
2013 Ağustos ayında Fatih Terim'in Milli Takım'a gideceği yönünde duyumlar vardı. Kendisine sordum, '4 maç için yardımcı olacağım' dedi. Yıldırım Demirören'i aradım, "Biz böyle anlaşmadık. Başkasına bakayım" dedi ve telefonu kapadı. Akşam televizyonu bir açtım ki herkes kravatları takmış, güle oynaya imzalar atılıyor. Fatih Terim'i Milli Takım'a biz göndermedik, kendisi Milli Takım'ı seçti.
Seçim kararının alınış şekli, zamanlaması doğru değil. Bu tarihte yapılmasının hiçbir anlamı yok. Alınan erken seçim kararı etik değil.

KEMERBURGAZ BELGESİ
Dursun Özbek, konuşmasında tesis yapmak istedikleri Kemerburgaz'daki arazi için de 'olur' aldıklarını belirtti. Belgeyi gösteren Özbek, "49 yıllık üst kullanım hakkının 'olur' yazısı burada. Bu yazı, İstanbul Defterdarlığı'nda... Tapu iznine dönüşmesi için çalışmalar yapıyoruz. Hem Milli Savunma Bakanlığı ve hem de diğer bakanlarımıza teşekkür gönderiyorum. Gereken her şeyi yaptılar ve en süratli biçimde bu isteklerimiz gerçekleşti. Göktürk'e giden yol; stada 7 dakika mesafede... Hasdal'ı geçip diğer kavşağa doğru gidersiniz. İşte orası... 130 küsur dönüm, yola cephe bir arazi" dedi.

ERKEN SEÇİME GİDİYORUZ ÇÜNKÜ…
Neden erken seçim? Bunun muhtelif sebepleri var. Galatasaray için 3 ay önce yaptık, Mustafa Cengiz'i de aday olmasından dolayı kutlarım. Peki acelem ne? Birincisi futbolda başarıya giderken yapılacak sataşmalar şampiyonluğu etkiler. İkincisi Sportif AŞ kâr etmeli. Mayıs'ta başarı için yeni kaynak sponsorlar yaratmalıyız. Mevcut yönetim de kısa süreli olmamalı. Yoksa ne bankalar ne sponsorlar sizi muhatap almaz.

MUSTAFA CENGİZ DE İDDİALI: YUTAMAYACAĞIM LOKMAYI ISIRMAM
Divan Kurulu'nda ilk sözü alan başkan adayı Mustafa Cengiz, kimseye boş vaatlerde bulunmayacağını söyledi. Teamüllere aykırı şekilde bir baskın seçim yapıldığını vurgulayan Cengiz, "Şimdi biz bunun hukuki boyutlarıyla uğraşmıyoruz. Madem er meydanı açıldı, ben çıkarım. Bize göre seçilecek yönetimin süresi 3,5 yıl olamaz. Mayıs ayında şampiyon olsak bile seçime gideriz diye tekrar söylüyorum. Bizim sözümüz senettir. Her şeyi hallederim, borcu indiririm gibi afaki söylemlerde bulunmam. Yutamayacağım lokmayı da ısırmam. Peki ne yapacağım? Mali, idari ve sportif ön çalışmalar yapacağım. Öncelikle Galatasaray'ı bir sisteme oturtacağım" dedi. Cengiz, konuşmasının sonunda yönetim aday listesindeki isimleri üyelere takdim etti.

DEMİRÖREN'DEN AYSAL'A: ART NİYETLİ
Ünal Aysal'ın açıklamalarıyla başlayan tartışmaya Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de dahil oldu. Aysal'a federasyonun internet sitesinden yanıt veren Demirören, "Aysal'ın ifadeleri en hafif deyimle hilaf-ı hakikattir (gerçeğe aykırı). 2013'te yaptığımız ilk görüşmede Galatasaray'ın eski başkanı, 'Hocamızla görüşebilirsiniz. İsterseniz ocak ayında kendisiyle anlaşabilirsiniz, biz de yolumuza başka hocayla devam etmek için zaman buluruz' demiştir. Aysal'ın yaptığı art niyetli ve konuyla ilgili sorumluluğu üzerinden atma çabasıdır" ifadesini kullandı. Aysal da bu sözlere hemen bir karşılık vererek, "Kendisi bu olayda hakem veya şahit değil, sorunun başaktörü ve tarafıdır. İnandırıcı olması da zaten beklenemez" dedi.

BİZE ULAŞIN