‘Bu acıyı çekmeyi hak etmiyorsun’

‘Bu acıyı çekmeyi hak etmiyorsun’
Everton taraftarı, 4-0'lık Tottenham yenilgisinin ardından, takımlarına tepki gösterirken, Cenk'e sahip çıktı. Taraftar forumlarında Cenk için, "Lütfen Beşiktaş'a geri dön. Bu takımda acı çekmeyi hak etmiyorsun", "Oyundan çıkana kadar bizim takımın en iyi adamıydı", "Rooney'nin oyundan alınması gerekiyordu, Tosun sahanın en iyisiydi" ifadeleri kullanıldı. Televizyon yorumculuğu yapan dünyaca ünlü eski futbolcu Rio Ferdinand ise, "Umarım yeni kontratına dünyadan izolasyon maddesi ekletmiştir. Cenk, Beşiktaş'tayken hücumda yalnız kalmaya alışık değildi. Ancak Everton'da buna alışmak zorunda" dedi.

Ada'ya forvet çıkarması
Cenk Tosun'un Everton'a gidişi sonrası 22 yaşındaki Cyle Larin ile anlaşan Beşiktaş, tecrübeli bir forvet için de çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Fikret Orman, yarın İngiltere'ye giderek Welbeck, Giroud, Slimani ve Sturridge için görüşmelerde bulunacak. Siyah-beyazlılar, bu dört yıldızdan birisini kiralama yoluyla kadrosuna katmak istiyor. Welbeck, Slimani ve Sturridge, Beşiktaş'ın teklifine sıcak bakmamıştı. Giroud ise Arsenal'de şans bulamadığı için diğerlerine göre daha olumlu.

Şimdi de Negredo!
CENK Tosun'u Everton'a satan Beşiktaş'a Çin'den sürpriz bir teklif geldi. Bir süredir Çin Süper Ligi ekiplerinin radarında olan diğer forvet Alvaro Negredo için 7 milyon Euro teklif geldiği öğrenildi. Menajerler aracılığı ile siyah-beyazlılara teklif iletilirken, yönetimin ilk cevabı olumsuz oldu. Cenk'in gidişiyle forveti kalmayan Beşiktaş yönetimi, İspanyol oyuncunun takımda kalacağını Çin ekiplerine aktardı.
BİZE ULAŞIN