Beşiktaş'a Cyle Larin şoku!

Beşiktaş'ın KAP'a bildirdiği Cyle Larin için, kulübü Orlando City'nin Olympiakos ile anlaştığı iddia edildi.

Beşiktaş'a Cyle Larin şoku!

Beşiktaş'ın İstanbul'a getirttiği ve sağlık kontrolünden geçirdiği Cyle Larin'le ilgili sürpriz bir iddia geldi. Nova Sport Radyosu, Emenike'yi kadro dışı bırakan Olympiakos'un, Kanadalı oyuncu Larin'in kulübü Orlando City ile satın alma konusunda anlaştığını iddia etti.

22 yaşındaki futbolcunun Orlando City ile 2019 yılına kadar sözleşmesinin bulunduğunu savunan ABD kulübü, oyuncunun, bu ay sonunda başlayacak sezon öncesi kampına katılmasının beklendiğini açıklamıştı. Orlando'nun basın sözcüsü Diogo Costcho, Amerikan haber sitelerine yaptığı açıklamada Larin'in hala kendi futbolcuları olduğunu ve Beşiktaş'ın hukuksuz bir anlaşma yaptığını söylemişti.

Beşiktaş Yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu ise, ''Normalde oyuncunun sözleşmesi 31 Aralık'ta bitiyordu. Fakat oyuncu bizimle görüşmeye başlayınca kulübü tek taraflı sözleşmesini uzatmış. Yani tek taraflı sözleşme opsiyonu kullanımı söz konusu. FIFA tek taraflı opsiyon uzatmalarında her zaman oyuncunun lehine kara veriyor. Biz de Amerikan Federasyonu'na değil FIFA'ya bağlıyız. Dolayısıyla da burada herhangi bir olumsuz durumda FIFA bizim lehimize karar verir'' açıklamasını yapmıştı.

BİZE ULAŞIN