Gelişim var değişim yok

Oyuncuların hemen hepsinde ciddi bir yükseliş var ancak 11’i değiştirecek sıçrama yapan bir isim yok

Gelişim var değişim yok
Herkes sağlam olduğunda ilk yarıdaki ideal 11'le yola devam edilecek
Fenerbahçe'de Antalya kampı teknik heyetin değerlendirmesine göre hemen her oyuncuya bir şey kattı. Tüm futbolcular, bireysel anlamda değerlerinde gelişim gösterirken, büyük sıçrama yapan bir isim ise olmadı. Teknik heyet, ilk yarının sonundaki 11'i değiştirecek çapta fark yaratan futbolcu olmadığı için, herkes sağlam olduğunda ilk yarının son haftalarındaki ideal 11'le devam edecek. İşte kampla birlikte gelen değişimler...

KARAR VERME YETKİSİ GELİŞTİ
Takımın genelinde yüksek nabızda karar alamama sıkıntısı vardı. Sezon başıyla kıyaslandığında bu değerler, takım genelinde ortalama yüzde 10 artmış durumda. Halen istenen seviyede olmasa da teknik heyet gelişimin ikinci yarıya etki edeceğine inanıyor.

SAKATLIKLAR GEÇMİŞTEN
Teknik heyet çok fazla sakatlık yaşanmasından şikayetçi. Bunun sebebinin, takımın genel adale hafızasından kaynaklandığına inanılıyor. Son 2 yılda 1 saat 15 dakika olan antrenman süreleri 2.5 saate yaklaşırken, bu yüklenmeler sakatlıkların yolunu açtı. Ancak sakatlığı atlatan isimlerin performansının yükseldiği net şekilde gözleniyor.

VALBUENA KENDİNE GELDİ
Valbuena kamptaki tutumu çok merak edilen bir isimdi. Van Persie, Ozan gibi sıkıntılı isimlerin ayrılığı, onun da takıma ve hocaya bakışını değiştirdi. Teknik heyetin oyuncuyla ilgili yorumu: "Bizim isteklerimizi anlamaya başladı. İkinci yarıda daha fazla sahada olur..." Valbuena'nın dar bölgede pas sayısının artışı teknik heyeti en çok memnun eden gelişme.

FERNANDAO HERKESİ GEÇTİ
Kampta en çok göze batan isim Fernandao oldu. Takımın üçüncü forveti pozisyonundayken, gösterdiği performansla Soldado'nun önüne geçti. Hafta sonu Janssen'in oynaması zor. Göztepe 11'inde Fernandao-Soldado ikilisinden hangisinin sahada olacağı merak konusu... Tüm bu gelişmelerin dışında herkes sağlam olduğunda 11'e girebilen bir performans yok. Herkes sağlam olduğunda, ilk yarıyı kapatan ideal 11'le yola devam edilecek.
BİZE ULAŞIN