Başlamadan bitti

Fenerbahçe’nin 19 yaşındaki stoperi Yiğithan Güveli’nin Sparta Rotterdam’a transfer hayali sakatlıkla son buldu

Başlamadan bitti

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Dick Advocaat'ın çalıştırdığı Hollanda'nın Sparta Rotterdam takımına kiralanan ve ayrılık için oturma izninin çıkmasını bekleyen Yiğithan Güveli'nin hayalleri başlamadan sona erdi. Aykut Kocaman'ın Kukesi ile oynanan hazırlık maçının ardından İstanbulspor kupa rövanşında da ilk 11'de sahaya sürdüğü Yiğithan Güveli, 18. dakikada sakatlanıp gözyaşları ile sahayı sedye ile terketmişti. 19 yaşındaki defans oyuncusunun durumu dün netleşti.

TEDAVİSİ İSTANBUL'DA
?
Futbolcunun sol bacak hamstring kasında bulunan 3 koldan biri koptu. Ayrıca bu bölgede kısmi yırtık tespit edildi. Tedavi için ameliyat yapılmayacak. Yiğithan, Mayıs'a kadar antrenmana çıkamayacak. Mayıs'ta başlayacağı antrenmanların sonrasında fiziksel eksiklerini gidermesi de bir süre alacağından, genç futbolcu sezon sonuna kadar forma giyemeyecek.

BAŞKASINI GÖNDERSİNLER
Yiğithan'ın sakatlığı için Advocaat'tan ilk yorum geldi: "Sakatlık durumunu takip edeceğiz. Fenerbahçe bana başka bir oyuncu daha vermek zorunda." Tecrübeli çalıştırıcı geçen sezon Yiğithan'a 1'i Süper Lig, 6'sı Türkiye Kupası olmak üzere 7 maçta 370 dakika görev vermişti.

KOCAMAN NE DEMİŞTİ?
"Yiğithan'ın sakatlığından dolayı son derece üzgünüm. Kendisiyle geçen sezon çalışmış bir hocanın onu istemesinin ardından sakatlığı büyük şanssızlık oldu. Biraz daha oynatarak göndermeyi istiyorduk. Allah şifa versin."

1 SORU / 3 GÖRÜŞ

Avrupa'ya transfer olmuş bir oyuncunun giderayak oynatılmasına büyük tepki var. Kocaman'ın Yiğithan tercihini ve oyuncu açısından bu şanssız durumu nasıl değerlendirirsiniz?

GÜRCAN BİLGİÇ

Aykut Kocaman, Hollanda'ya gitmeden önce Yiğithan'ın maç eksiğini gidermek, Rotterdam'da gireceği rekabete hazır göndermek istedi. Darbeden dolayı bir sakatlık olsaydı, 'Keşke oynatmasaydı' diyebilirdik. Ama adale sakatlığı idmanda da olabilir. Oyuncu için büyük şanssızlık. Yabancı bir ülkede farklı bir dünya görüşüne kavuşabilirdi. Fakat bunlar bu oyunun cilveleri. Yiğithan iyileşmek için kendisini motive etmeli.

İSKENDER GÜNEN
Futbolun içinde bu tür sakatlıkların olduğu bir gerçek. Genç bir oyuncunun transfer olduğu bir anda başına ağır bir sakatlığın gelmesi gerçekten kendisi adına büyük bir hayal kırıklığı. Çünkü belki de çıkış yapabileceği bir anda ağır bir sakatlıkla mücadele etmek zorunda kalacak. Unutmaması gereken en önemli konu, sakatlığını atlattıktan sonra da her zaman önüne tekrar bir şansın çıkabileceği gerçeği.

METİN TEKİN
Aykut Kocaman'ın Yiğithan'ı oynattığı için eleştirilmesi çok gereksiz ve yersiz bir durum olur. Futbol oynanmak için vardır. Sakatlıklar da maalesef bu mesleğin en acımasız gerçeği. Her şartta sakatlık yaşanabilir. Bu tarz olaylar futbolculuk dönemimizde bizlerin de başından geçti. Yiğithan'ın şanssızlığı yeni bir hedefe yürüyecekken bunu yaşamış olması. Umuyorum kısa sürede iyileşir ve yeniden ayağa kalkar.

BİZE ULAŞIN