Olumsuz havayı dağıtmalıyız

Trabzonspor’u ikinci yarı 17 final maçının beklediğini belirten tecrübeli teknik adam, “İki kulvarda gitmeyi biz de isterdik. Ancak hemen olumsuz hava estiriliyor. Bunu dağıtıp takıma destek vermeliyiz. Taraftarlarımızdan bunu bekliyorum” dedi

Olumsuz havayı dağıtmalıyız

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kupadan elenmelerini ve transfer gelişmelerini değerlendirdi. Çalımbay, "Son şampiyon ile karşılaştık. İşimizin kolay olmayacağını biliyorduk. İlk maçta çıkardığım kadrodan pişman değilim. Ama burada gol yememeliydik. Golü telafi edecek oyunu da oynadık. Böyle şanssızlıklar yaşanıyor" diye konuştu.

BAŞKAN İLE 10 GÜN ÇALIŞTIK
Devre arası transfer gerçekleştirmenin çok zor olduğunu aktaran Çalımbay, "Ancak herkes tatil yaparken biz başkan ile 10 gün transfer için uğraştık. Hiç sıkıntımız yok. Tek üzüldüğüm şey; hemen olumsuz hava estiriliyor. Bu iyi bir şey değil. Ligde 17 final maçımız var. Takımıma inanıyorum. Böyle olumsuz hava estireceğimize takıma, oyunculara destek verelim. Taraftarlarımızdan bunu bekliyorum" dedi.

ELEŞTİRİLERE SAYGILIYIZ
Çalımbay, futbolcularına yönelik eleştirilere de "Takımıma asla 'Ruhsuz' şeklinde eleştiri yapılmasını kabul etmem. Oyuncu sahaya kaybetmek için çıkmaz. Biz adaletli davranıyoruz. Kimi daha iyi, formda görüyorsak oynatıyoruz. Takımımdan memnunum. Biz kötü durumdan, bugünlere geldiysek, yine bu arkadaşlarımızın sayesinde" diye konuştu.

VARSA YOKSA KONYASPOR
?
Çalımbay, Atiker Konyaspor ile ligde oynayacakları maçın çok kritik olduğunu da ifade ederek, "Kolay kolay bir maça iki gün önceden gitmeyiz. Maçın değerini, kıymetini, her şeyini biliyoruz. Bir aksilik olmazsa tam kadro olacağız. Keşke Novak da takımla çalışabilseydi. Fenerbahçe maçı çok önemli ama Konya bence daha önemli" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN