Altın çağ için huzur lazım

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek bugünkü seçim öncesi son mesajını verdi: Benim tek derdim Galatasaray'ın şampiyonluğu. Mali disiplini sağlamadan sportif başarı imkansız. Felaket senaryoları çizenler bu kulübe asla hizmet edemez.

Altın çağ için huzur lazım

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, seçim öncesi son değerlendirmesini gazetelerin Galatasaray muhabirlerine yaptı. Mali tablodan, listesi hakkındaki tartışmalara kadar birçok konuya değinen başkan şu ifadeleri kullandı:
Mali disiplini sağlamadan sportif başarı imkansız. Benim tek derdim Galatasaray'ın şampiyonluğu. Şampiyonluğun değeri 250 milyon TL; Şampiyonlar Ligi'nden gelecek para, TFF'nin vereceği başarı bonusu, yayın gelirleri... Ödemeler aksamamalı, Sportif AŞ zarar etmemeli. Ezeli rakiplerimizle mücadele etmeliyiz, kendi içimizdeki çekişmeler sona ermeli. Mayıs'taki şampiyonluk için Galatasaray'a huzur lazım.

ADAYI SATMAYA KİM CÜRET EDER...
Yarım kalmış projeler var. Kim gelirse gelsin 3-4 aylık yönetimle bu işler olmaz. Turkcell ile olan işbirliği anlaşması sayesinde G.Saray'a fon yarattık. Bir haftada 6 milyon TL geldi. Yıllık 35 milyon TL, 5 yılda 200 milyon TL bekliyoruz.
Riva-Florya'dan kulübün kasasına girmesi beklenen 1.5 milyar TL var. Bir kısmı geldi. Emlak Konut Şubat'ta Florya ihalesine çıkacak. Riva-Florya orta vadeli mali bağımsızlık projesi. Bu projenin mimarı da bugünkü yönetim.
Kulübün Mayıs ayını görmesi için 30 milyon Dolar lazım. Pazartesi de 5 milyon Dolar ödeme var.
Hasnun Galip'te gelir getirecek hostel tarzı bir yer yapıyoruz. Ali Sami Yen Oteli bu sene sonu biter ve iyi bir kira geliri elde ederiz.
Galatasaray Adası'nı neden satalım? Satmaya kim cüret edebilir? Yeter ki teslim alalım... Nisan'da çözülüyor. Kulübe sosyal tesis olarak hizmet verecek.

DERİN G.SARAY'I TANIMIYORUM
Ben Galatasaray'ı altın çağına taşımak istiyorum. Göreve geldiğimizde 280 milyon Dolar banka borcu vardı, 31 Ekim itibarıyla banka borcu 188 milyon Dolar'a indi. Florya'nın ihaleye çıkmasıyla, Riva'da projenin başlamasıyla 80-90 milyon Dolar daha para gelecek. İki dönem sonra borç sıfırlanacak.
Yönetimimi kendim yapmadığım söylentileri doğru değil. Kimseden akıl almadım. Galatasaray başkanı olarak seçime gidiyorsam bu benim yönetimimdir. Liseli- lisesiz ayrımına katılmıyorum. Ben 30 milyon Galatasaraylı'nın başkanıyım. Derin G.Saray'ı tanımıyorum.
Felaket senaryoları çizenler G.Saray'a hizmet edemez. Bu kulübe huzur gerek.
Kulübe gayrimenkul kazandırmayı istiyorum. Yeni Riva bulmak en büyük arzum. Bunun için çalışacağız.

MUSTAFA CENGİZ ÜYELERE SESLENDİ; ARTIK 'DUR' DEME ZAMANI!
Galatasaray'da bugünkü seçimde Dursun Özbek'in karşısına tek aday olarak çıkan Mustafa Cengiz, yürütülen projelerin sadece mevcut yönetimle devam edebileceği imajının yanlış olduğunu söyledi. Seçilmeleri halinde 3 ay sonra yeniden seçime gideceklerini yineleyen Cengiz, "Yönetim olarak 100 gün için plan yapıyoruz, 1000 gün için hazırlanıyoruz. Önceliğimiz borç yönetimi yapmak. Çünkü Galatasaray'ın borçları, mal varlıkları satılmasına rağmen artıyor. Buna artık 'Dur' dememiz gerekir. Ancak dünya çapında da yıldızlar getireceğiz. Küçülerek büyümeyeceğiz" şeklinde konuştu.

FATİH TERİM BÜYÜK KOMUTAN
Teknik direktör Fatih Terim'e de övgüde bulunan Mustafa Cengiz, "Harekete geçirme enerjisi anlamında Terim çok doğru bir isim. Biz kendisini düşünüyorduk zaten. Taraftar da onu istiyordu. Büyük camialara büyük komutanlar lazım" açıklamasını yaptı.

BİZE ULAŞIN