Büyük ortaklık

Dev anlaşma kulüp sitesinden duyurulurken, yapılan açıklamada sorulacak soruların önü şu cümleyle kesildi: “Neden ve nasıl sorularının yanıtı tek bir kelimedir. O tek kelime Fenerbahçemiz’dir

Büyük ortaklık

Fenerbahçe'de Mayıs ayındaki başkanlık yarışı öncesi hamleler üst üste gelmeye başladı. Kulüp sitesinden dün yapılan bir açıklama büyük yankı buldu. 3 Temmuz Şike Kumpas sürecinde TFF Başkanı olan Mehmet Ali Aydınlar'ın sahibi olduğu Acıbadem Sağlık Grubu ile F.Bahçe arasında forma sponsorluk anlaşması imzalandı. Başkan Yıldırım, F.Bahçe'de görev bilincinin üst düzeyde olduğuna, Aydınlar'ın da bundan kaçmayarak önemli bir görevi ifa ettiğine dikkat çekti. Mehmet Ali Aydınlar ise şu ifadeleri kullandı: "Sarılacivertli renkler çağırdığında bekletilmez. Fenerbahçe formasında yer almak, şahsımın temsil ettiği kurumumuzun tüm paydaşlarının göğsünü kabartır, gurur, onur verir." Bu arada F.Bahçe resmi sitesinden yapılan açıklama, "Bu sponsorluk konusunda sorulacak 'Neden ve Nasıl?' sorularının yanıtı tek bir kelimedir: O tek kelime Fenerbahçemiz'dir" sözleriyle bitirildi.

TOPLAMDA 200 MİLYON TL
Detayları açıklanmayan anlaşma için kulislerde konuşulanlar şu şekilde: Sözleşme 5.5 yıllık olacak. Maddi boyutu geniş kapsamlı olan bu işbirliğinden gelecek para F.Bahçe futbol takımının performansına göre yılda 7 milyon Euro'ya kadar çıkabilecek. F.Bahçe Üniversitesi'nin yapımında destek verecek. Ödemelerin 200 milyon TL'yi bulması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN