2.5 yılda 470 milyon TL zarar var

Mustafa Cengiz: “Dursun başkanın döneminde 2.5 yılda 470 milyon TL zarar var. Yarın (bugün) Dursun başkana soracağız reel durumu. El birliği ile bu işi çözeceğiz”

2.5 yılda 470 milyon TL zarar var
Galatasaray'da yeni başkan Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyeleri, dün mazbatalarını alıp resmen göreve başladı. Törende konuşan başkan Mustafa Cengiz'in açıklamalarından satır başları şöyle:
Ne takımın, ne taraftarın, ne başka bir şeyin önüne geçerim. Hocam ve futbolcularla yemek yedim. Müthiş bir kolej havası var. Mali sıkıntılar onlara da yansıyor. Yaptığım konuşmada "Siz kaybettiğinizde evinde ağlayan 12-15 yaşındaki çocukları düşünün" dedim.
Büyük takımlarda her mevkide, birbirini aratmayacak seviyede üç futbolcu olmalı. Bizde iki mevkide oyuncu eksik. Fatih Terim hocamız, "İki mevkide bize destek olacak oyuncu olursa güzel olur, olmazsa bu çocuklarla aslanlar gibi devam ederiz" dedi.
Dursun başkanın döneminde 2.5 yılda 470 milyon lira zarar oluşmuş. Önceliğimiz mali sorunları çözmek olacak. Yarın (bugünkü devir teslim törenini işaret ediyor) Dursun başkana soracağız reel durumu. El birliği ile bu işi çözeceğiz.
Ben devletten geldim. Riva ve Florya'da önce devlet ve millet kazanmalı. Sonra biz kazanmalıyız. Bize yol açan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu arada Sportif A.Ş yönetimine girecek Burak Elmas ve Abdurrahim Albayrak mazbata törenine katıldı.

HER BRANŞTA ŞAMPİYONLUK...
Galatasaray'ın hedefleri hakkında da konuşan Cengiz, "Galatasaray'ın önünde tek bir hedef vardır; her dalda, her durumda şampiyonluk. Türkiye'nin en değerli markalarından biriyiz" dedi. Kayserispor zaferinin önemini vurgulayan Cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türk sporunun gelişmesi için şampiyonluğa en az 10 takımın oynaması gerekir. Rakipleriniz ne kadar değerli olursa, siz de o kadar iyi olursunuz. Kayserispor da bu rakiplerimizden biriydi. Fatih hocamın 20 yaşındaki delikanlı gibi heyecanını gördüm. Hasan'ın, Ümit'in hırsını gördüm. İstediğimiz buydu. Kolej havası var." Taraftarlardan ve camiadan kendisine gelen olumlu tepkilerden ötürü mutlu olduğunu söyleyen Cengiz, "Uçakla Kayseri'ye giderken bile, uçaktaki zamanımın boşa gittiğini hissettim. Bu ilgi ve sevgi, bizi daha çok sorumluluğa itiyor" diye konuştu.

MAZBATASINI AKTAR'DAN ALDI
Galatasaray'ın 37'nci başkanı Mustafa Cengiz, mazbatasını Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın elinden aldı.
BİZE ULAŞIN