Ne varsa bitirin

Taraftarımız 'YellowFriday' (Sarı Cuma) hareketi başlattı. GS Store'larda pahalı demeden, kalitesiz, kaliteli demeden ne bulurlarsa alsınlar. Stokları eritsinler... Hangi banka, hangi finans kurumu bize 10 gün içinde destek verirse, ben o kurumun adını 30 milyona yayacağım. O banka 100 milyon TL ile yapamayacağı reklamı yapacak... Para şu anda bizde yok. Hiçbir kulüpte yok... Sevgili bankalarımızın ve finans kurumlarımızın ne olduğunu göreceğiz. Kim bize el verirse, ona müthiş eller veririz

Ne varsa bitirin
Olağanüstü seçimli genel kurulda Galatasaray'ın 37. başkanı olan Mustafa Cengiz ve yönetim kurulunun görevi devir alma töreni, dün Türk Telekom Stadı'nda gerçekleşti. Mazbata töreninin ardından gerçekleştirilen devir-teslim törenine Cengiz'in taraftara yaptığı çağrı damga vurdu. İşte Cengiz'in açıklamaları:
Galatasaray bir bayrak yarışıdır. İnşallah biz bu bayrağı daha yukarılara taşıyacağız. Özellikle Kayseri'de taraftarımızın başlattığı 'YellowFriday' (Sarı Cuma) hareketi, 24 saattir sosyal medyada Trend Topic haline geldi. Bu inanın göz yaşartıcı.

STOKLARIMIZI HEMEN ERİTİN!
Taraftara layık olmaya çalışacağız. Müthiş stok var. GS Store'lara girdiğinde gerekirse aradığını bulmasın, pahalı, kalitesiz, kaliteli demesin. Ne bulursa alsın. Bayrak, forma, arma… Stokları eritsinler, diğer takımlara örnek olsunlar.
Para şu anda bizde yok. Hiçbir kulübümüzde yok. Hangi banka, hangi finans kurumu bize 10 gün içerisinde ciddi destek verirse, uzun vadeli ve kabul edilebilir faizlerle destek verirse ben o kurumun adını 30 milyona yayacağım. O banka 100 milyon TL ile yapamayacağı reklamı yapmış olacak. Sevgili bankalarımızın ve finans kurumlarımızın ne olduğunu göreceğiz. Kim bize el verirse, biz ona müthiş eller veririz.

VE AÇIKLANDI
Galatasaray; Nasuhi Sezgin'in yerine Abdurrahim Albayrak'ın, Serdar Güzelaydın'ın yerine Burak Elmas'ın yönetim kurulu üyeliğine seçildiğini KAP'a bildirdi.

KUPAYI BİRLİKTE KALDIRACAĞIZ
Devir-teslim töreninde eski başkan Dursun Özbek ile yeni başkan Mustafa Cengiz arasında samimi diyaloglar yaşandı. Özbek, yeni yönetime her zaman desteğe hazır olduğunu belirterek, "Görevinizde başarılar diliyorum. Allah utandırmasın. En büyük isteğimiz kulübümüzün başarılı olmasıdır. Bu sene şampiyonluğu yaşayalım inşallah" dedi. Bu sözlere teşekkür eden Mustafa Cengiz ise "İnşallah sezon sonunda kupayı beraber kaldıracağız" karşılığını verdi.

MAĞAZALARDA ALARM!
Boş kasa ve ciddi bir borç yüküyle kulübü devralan Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz ve yönetimine taraftarlar sahip çıktı. Sosyal medyada 'YellowFriday' (Sarı Cuma) kampanyası başlatıldı. Organize olan taraftarlar cuma günü GS Store mağazalarından alışveriş yapacaklarını açıkladı. Başkan Cengiz de yönetici arkadaşlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta ve Antalya mağazalarında taraftarlara yardımcı olmaları için görevlendirdi.

İŞTE ACI GERÇEK
Özbek'in seçim öncesi her fırsatta vurgu yaptığı acil para ihtiyacı, G.Saray'da yeni göreve gelen Cengiz yönetiminin de önünde duran en büyük sorun. İşte özetle sarı-kırmızılı kulüpteki mali krizin tablosu:

İki buçuk yıllık başkanlığı döneminde 20 milyon Euro kasa kolaylığı sağlayan eski başkan Dursun Özbek bu parayı geri alabilmek için Galatasaray Sportif A.Ş.'nin yüzde 25 hissesine blokaj koydurdu. Mustafa Cengiz başkanlığındaki yeni yönetim, Özbek'in 20 milyon Euro'sunu ödediğinde bu blokaj kalkacak.

Sarı-kırmızılı kulübün 18 milyon lira SSK ve vergi borcu olduğu ortaya çıktı. Galatasaray'ın transfer yapabilmesi için bu borcu kapatması gerek.

Basketbol da dibe vuran Galatasaray'da Scotty Hopson ülkesine kaçtı. Mevcut basketbol takımının 3 aylık maaşı (toplam 750 bin Dolar tutuyor) ödenmeyi bekliyor

Futbol takımına ise Ekim ayından beri maaşları ödenmiyor. Devre arası kampında kaptan Selçuk İnan'a, "Pazartesi günü 5 milyon Dolar ödenecek. Para, Vakıfbank Taksim Şubesi'ne yatırıldı'' mesajı iletildi ancak Dursun Özbek seçimi kaybedince bu paraya bloke koydurdu.
BİZE ULAŞIN