Divan’da düello

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ile başkan adayı Ali Koç arasında kılıçlar çekildi... Birkaç defa kürsüye çıkan ikili, sert sözlerle birbirine yüklendi.

Divan’da düello

PARALI HESAPLARINIZ BİZE KÜFÜR EDİYOR…
Fenerbahçe 'de Divan Kurulu toplantısı asbaşkan Şekip Mosturoğlu ile başkan adaylığını açıklayan Ali Koç'un tartışmalarına sahne oldu. Koç'a cevap vermek için 3 kez kürsüye çıkan Mosturoğlu, ağır suçlamalarda bulunarak şunları söyledi:
Ali Bey, önce sponsorlu, paralı fenomen hesapları kapattırın. Buralardan 24 saat bize ve ailemize küfür ediyorlar. Kimse bunu hak etmez.
Kulüp çalışanlarının oy kullanmasının yanlış olduğunu söylediniz. 'Bu kişilerin oy hakkı olmalı' uyarısıyla tüzükte değişiklik yaptık. Siz de onayladınız.
'3 Temmuz sürecine sahip çıkacaksınız' dediniz. 20 celse oldu, 1 arkadaşınız geldi mi?
Bir şey sormak istiyorum, 'Şahsi sevdam aileme zarar verecek' derken, ne düşünüyordunuz? Şahsi davam benim aileme zarar verdi Ali Bey ama hep buradaydım.

NOTER PARA ALMIYOR
Bizim le çalışan bir notere arkadaşlarınız talimat vermiş, üyelerin işlem ücretleri alınmıyor. Bazı arkadaşlar noterlere gidiyorlar ve sizin adınıza işler yapıyorlar.
'Konsolide mali kayıtları göremiyoruz' diyorsunuz. 2012 yılına kadar yönetimde kaldınız. Hangi yönetimde bunlar sunuluyordu ya da sunulmadığında neden itiraz etmiyordunuz?

SEÇİM 2-3 HAZİRAN'DA
Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, olağan genel kurulun 26-27 Mayıs'ta çoğunluk sağlanması halinde yapılacağını, aksi durumda ise 2-3 Haziran'da çoğunluk aranmaksızın düzenleneceğini açıkladı. Bu arada borcun 277 milyon 988 bin 720 lira olduğu bildirildi.

'3 TEMMUZ'DAN SONRA KAÇTI' DİYEMEZSİNİZ...
İki kez kürsüye gelen Ali Koç da sözünü sakınmadı. Çok sinirli olduğu gözlenen Ali Koç şu ifadeleri kullandı:
Sosyal medyada hesapları kapatın iddiası var. Ben, söylenecek şeyleri başkalarına söyletmem. Bu işi siz benden daha iyi biliyorsunuz.
FB TV için reklam filmi yapıyoruz, olmazsa da sosyal medyada yayınlarız. Başka mecralara kaymam.
YENİ üyelikler için mevcut üyelerin aile fertlerine odaklandığınız konusuna, 'Yok' diyorsanız, ya çift kişiliğiniz var ya da başka bir durum. Bize gelip 'Bizi üye yaptılar. Biz size oy vereceğiz' diyorlar.
Kulübün bilabedel üye yapması doğru değil. Pek çok üyeyle karşılaştık. Aidat ödemeye gidip de aidatının ödendiğini öğrenen...
Koç Holding'den kulübe üye olmaya geliyorlarsa kendi parasıyla üye oluyorlardır. Sapla samanı birbirine karıştırmayın.

İKİ KEZ AĞLADIM
Mosturoğlu, sen değil misin ailene nasıl sahip çıktığımı anlatan. 3 Temmuz sürecinin ardından kaçtığımı söylediğinizi anlatırken, elim ayağım titriyor. 2 kez F.Bahçe için ağladım. Bugün de ağlayabilirim. Sakın ha, beni '3 Temmuz'dan sonra kaçtı' diye suçlamayın. 2012'de yönetimden ayrıldım ve dışarıda elimden geleni yaptım.

BİZE ULAŞIN