Galatasaray’a yakışmıyor

Büyük başarılar yaşanan 1996-2000 dönemindeki ekonomik sorunları nasıl aştıklarını hatırlatan Fatih Terim: “Bu kadar yıl sonra bu durum hoş değil”

Galatasaray’a yakışmıyor
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, maç sonu sergilenen oyundan kulübün ekonomik durumuna kadar açıklamalar yaptı. İşte Terim'in sözleri:
GOMİS: Ben sakat olduğunu söylüyorum, herhalde bu yeterlidir. Antrenmansız tedavi görüyor diye geç soktum ama bir iki maç oynamayınca, gole aç olmuş. Biz kazandıkça, doymayan bir ekip olmak istiyoruz. Gomis de bunun parçası.
MALİ SORUNLAR: 1996-2000 yılları arasında müthiş bir yönetim tarzımız vardı, başta Faruk Süren ve ekibi... Bizler ve oyuncular o süreci çok güzel yönettik. Aradan bu kadar yıl geçtikten sonra aynı durumda olmak hoş değil, G.Saray'a yakışmıyor. Oyuncularıma teşekkür ederim, beni çok mutlu ediyorlar. Biz onların bu jestlerine layık olmalıyız.
3 PUAN: Kulüp bu sinerjiyi yakalamışken daha fazlasını beklerdim. 3 puandan memnunum, ikinci yarı çok pozisyona girdik, çok gol kaçırdık. Ama bu ortama göre daha iyi oynayabilirdik.

Fatih Terim, ayrılmak isteyen Ndiaye için, "Ben de gitmesinden yanayım.Birkaç aydır maaşını alamayan 23 kişi var. Tüm takımı kaybetmek istemem" açıklamasını yaptı.

LATOVLEVİCİ'YE ISLIĞA TERİM KIZDI
Maçın ilk yarısında tribünleri dolduran Galatasaraylılar, daha önce de olduğu gibi Latovlevici'yi ıslıkladı. İlk 30 dakikalık bölümde ikili mücadelelerde başarılı olamayan ve çok top kaybı yapan futbolcuya tribünler tepki gösterdi. Fatih Terim maç sonu, "Lato için seyircilerimizden rica ediyorum. Onlar bizi dinler. Maçtan sonra ne istiyorlarsa yapabilirler ama maç içinde gerekli toleransı göstersinler, seviniriz" diyerek tribünleri uyardı.

YÖNETİMDE İLK İSTİFA!
Mustafa Cengiz'in yönetiminde yer alan en kıdemli üye olan Celal Açar 'ikinci başkan' olmayı bekliyordu. Ama Cengiz yıllardır kendisi ile birlikte hareket eden Ahmet Şenkal'ı tercih etti. Buna bozulan 79 yaşındaki Açar istifa etti. Açar'a yakın isimlerden Sicil Kurulu üyesi Ali Kunter Akyürek de yol ayrımında.
BİZE ULAŞIN