Tek düşüncemiz galibiyet

Rıza Çalımbay: “Taraftarımız kazanmak için sahada her şeyini ortaya koyan bir takım görecek. Savaşıp kazanacağız.”

Tek düşüncemiz galibiyet

Lider Başakşehir'in 9, bu akşam ağırlayacağı Fenerbahçe'nin ise 6 puan gerisinde olan Trabzonspor'da tek hedef 3 puan alıp zirve yarışına dahil olmak... Ligin ilk yarısında evinde Galatasaray'ı mağlup eden Fırtına, zirve yarışı veren ekiplerle evinde oynayacağı maçlara yine aynı parolayla çıkacak: "Savaş ve kazan." Teknik direktör Rıza Çalımbay, zorlu 90 dakika için, "Taraftarımız kazanmak için sahada her şeyini ortaya koyan bir takım görecek. Savaşıp kazanacağız" diye konuştu.

'G.SARAY MAÇI ÖRNEK OLSUN'
Kaptanlar Onur Kıvrak ve Burak Yılmaz'ın ise takım arkadaşlarıyla yaptıkları toplantıda, "Galatasaray maçındaki konsantrasyonu yarın (bugün) tekrarlarsak bu maçı kazanırız. Herkes formasının hakkını versin" dedikleri öğrenildi.

32 FENERBAHÇELİ'YE YASAK
Fenerbahçe Passolig kartlarını iptal ederek aynı gün Trabzonspor Passolig kartı aldığı ve bu akşam oynanacak olan karşılaşmaya bilet yüklediği tespit edilen 32 kişinin biletleri Trabzon İl Güvenlik Kurulu'nun kararıyla iptal edildi. Bu arada İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı sonrasında karşılaşmada 700'ü özel olmak üzere toplam 2 bin güvenlik görevlisinin görev yapacağı açıklandı. Bu önemli karşılaşmada polis kuş bile uçurtmayacak.

ANIT STADA TAŞINDI
Trabzonspor taraftarlarının başlattıkları kampanyayla maliyeti karşılanan 3 Temmuz şike sürecine gönderme yapan "Şike anıtı", Şenol Güneş Spor Kompleksi önünde bugün tanıtılacak. Anıtın Fenerbahçe maçı öncesi taraftarlara tanıtıldıktan sonra şehirde bulunan diğer Trabzonspor anıtının yanına yerleştirileceği ifade edildi.

BİZE ULAŞIN