Beşiktaş’a alan bırakmayın

Beşiktaş karşısında oyuncularından alan savunması isteyen Rıza Çalımbay, “Herkes arkadaşı için mücadele edecek” dedi

Beşiktaş’a alan bırakmayın
Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçına özel bir hazırlık yapıyor. Çalımbay, son idmanda oyuncularına derbide oynatacağı sistemi anlattı. Beşiktaş'ın kanat organizasyonlarını iyi yaptığını ve kendilerinin de bu konuda özel olarak çalışacaklarını söyleyen tecrübeli teknik adam, "Rakibimizde bekler dahil tüm kanat oyuncuları hücum organizasyonlarına katılıyor. Biz alan savunması yapacağız. Bireysel baskı yapmayacağız. Herkes arkadaşı için de mücadele edecek" dedi. Kalecilerin de oyun içerisinde olmasını ve arkadaşlarını yönlendirmesini isteyen Çalımbay, birçok oyuncudan daha fazla şut çekmesini istedi.

YUSUF YAZICI İDMANDA COŞTU
Trabzonspor'da Yusuf Yazıcı dünkü antrenmanda birbirinden şık golleriyle dikkat çekti. Genç oyuncu özellikle uzak mesafeden çok sert ve isabetli şutlar çekerken, derbide oynamaya hazır olduğunun sinyallerini verdi. Yusuf'un pazartesi günkü maçın 11'inde kendine yer açmak için yoğun çaba sarf ettiği gözlendi.

DURMAK YOK!
Çalımbay, idmanı sık sık durdurarak, Beşiktaş beklerine karşı oynayacak futbolculardan sürekli hareketli olmalarını istedi.
BİZE ULAŞIN