Gol sevincine 2 maç ceza

Olağanüstü toplanan PFDK, Fernandao kararını verdi. 7 üyeden üçü 'Cezaya gerek yok', dördü 'Ceza' deyince Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı, 2 maçtan men ve 13 bin TL para cezası aldı. Gözler bugün Tahkim'de

Gol sevincine 2 maç ceza
Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Fernandao'nun cezası kesildi... Geçtiğimiz pazar günü Beşiktaş ile oynanan lig maçında attığı gol sonrası yaptığı sevinç büyük tepki çeken yıldız futbolcu, önceki gün "Taraftara yönelik hareketi" nedeniyle PFDK'ya sevk edilmişti. PFDK, dün dosyayı görüşmek üzere olağanüstü toplandı. Fernandao'nun 2 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına oy çokluğu ile karar verildiği açıklandı. 7 üyeden üçü 'Cezaya gerek yok' derken 4'ünün 'Ceza' yönünde oy kullandığı öğrenildi. Gözler bugün toplanacak Tahkim Kurulu'nda. Eğer ceza onanırsa Fernandao bugün Beşiktaş, pazar günü de ligdeki Akhisar maçında forma giyemeyecek.

FERNANDAO BÖYLE SAVUNULACAK
F.Bahçe Hukuk Kurulu, Fernandao için Tahkim'e sunacağı itiraz dosyasında savunmasında şu argümanları kullanacak: 1-Fernandao hareketi kendi taraftarı önünde yaptı. 2- Mehmet Topal'a atılan cisimler gol sevincinden önceydi. 3- 7 üyenizden 3'ü cezaya gerek olmadığını savundu. 4- Beşiktaşlı Talisca'nın aynı maddeden (41) sevkinde oyuncuya 1 maç ceza verildi. 5-Robin van Persie aynı hareketten sevk olup 3 maç aldı ama Tahkim sportmenliğe aykırı hareketten cezasını iki maça indirdi.

JANSSEN İÇİN KARAR GÜNÜ!
8 Aralık'tan bu yana sakat olan Fenerbahçe'nin yıldızı Janssen, bugün yeni bir kontrolden geçecek ve dönüş tarihi belli olacak. Hollandalı yıldızın sol ayak parmağında oluşan kemik ödeminde azalma gözlendiği ve antrenmanlara başlama durumu olduğu kaydedildi.
BİZE ULAŞIN