Hükümetimiz tam destek veriyor

Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, futbolun marka değerini yükseltmek istediklerini ve hükümetin de kendilerine tam destek verdiğini ifade etti

Hükümetimiz tam destek veriyor
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, Kulüpler Birliği Yasası'nın mayıs ayında TBMM'den çıkmasını beklediklerini söyledi. Orman, şöyle konuştu: "UEFA kuralları çerçevesinde kanun koyucu, özerk olan futbola fazla müdahale edemiyor. Bazı kararlar içsel olarak verilecek. Eğer Süper Lig AŞ kanunlaşırsa, kulüplerin finansal noktalarını düzeltmek için daha önceden hazırlandığımız zaman planlamasını onaylayacağız. Kanun nezdinde değil ama vakıf nezdinde alınmış karar olarak kural haline gelecek. Mayıs ayına kadar bu kanunların TBMM'den geçmesini istiyoruz. Mart'ta kendi sürecimizi tamamlayacağız. Hükümetimize, Sayın Spor Bakanımıza geldiğimiz noktayı anlatacağız ve uzlaşma içinde olacağız. Hükümetin spora verdiği destekle futbolun izlenebilirliğini artırmak için yüksek iradesi var."

BORCA ÖNLEM
Yöneticilerin kulüpleri borçlandırmasıyla ilgili önlemler de alınacağını dile getiren Orman, şunları kaydetti: "Kulüpleri biz borçlandırmadık. Kanun koyucunun gücünü arkamıza alıp diğer işlere bakmalıyız."
BİZE ULAŞIN