Beşiktaş, Fenerbahçe ve Quaresma, PFDK'ya!

Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe maçının faturası ortaya çıktı...

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Quaresma, PFDK'ya!

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Ricardo Quaresma, PFDK'ya sevk edildiler. TFF'den yapılan açıklamaya göre Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Ricardo Quaresma 43. madde uyarınca, "kural dışı hareketi" ve 44. maddesi uyarınca "saldırısı" nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

NE KADAR CEZA BEKLENİYOR?

Beşiktaşlı Quaresma 43. ve 44. maddelerden PFDK'ya sevk edildi. Kurala göre, 43. madde (kural dışı hareket) 3 ila 6 arası; 44. madde (saldırı) ise 5 ila 10 arası maç men cezası öngörüyor.

TFF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE

1- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 01.03.2018 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü futbolcusu RICARDO ANDRADE QUARESMA BERNARDO'nun aynı müsabakadaki "kural dışı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca ve "saldırısı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 02.03.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

2- FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü'nün 01.03.2018 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Yayın Talimatı'nın 12/3. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

BİZE ULAŞIN